Bilime Göre İdeal Vücut: Kelly Brook

Bilim ideal kadın vücudunu belirledi. Bilim ideal kadın vücuduna sahip olan kişi kimdir sorusuna cevap olarak İngiliz oyuncu ve manken Kelly Brook ismini verdi.

Vücut ölçüsü kadınlar için çok önemlidir. Kadınların ideal vücut ölçüsü her zaman 90 – 60 – 90 olarak bilinir. Bunun üzerine 90 -60 – 90 vücut ölçüsüne sahip olmak için her türlü spor ve diyet yapılır. Hatta cerrahi müdahaleler bile yapılmaktadır. Ancak bilim için çabaladığınız 90 – 60 – 90 ölçüleri ideal bir kadın vücuduna ait ölçüler değil! Bilime göre ideal vücut ölçüleri çok farklı!

kelly-brook-vucut-olculeri

Artık 90 – 60 – 90 devri kapanıyor. Ölçüler artık değişiyor!

İdeal kadın vücudu ölçüleri için araştırmalar yapan Teksas Üniversitesi sonunda aradığı cevabı buldu. Bu araştırmalarda vücut ölçüsünün yanı sıra kaş, göz, dudak, burun gibi özellikler de ele alındı. Teksas Üniversitesinin yaptığı araştırmalar sonucunda ideal kadın vücudu ölçüleri ve ideal yüz güzelliği ünlü İngiliz oyuncu ve manken Kelly Brook’a ait olduğu belirlendi.

Muazzam vücut ölçülerine sahip olan Brook, hem oyunculuk hem de mankenlik yapmaktadır. Kelly Brook 34 yaşındadır ve 1.68 cm boyundadır. Brook’un vücut ölçüleri ise 90 – 60 – 90 değil, 99 – 63 – 91’dir.

Vücut ölçüleri 99 – 63 – 91 olan Kelly Brook’un vücudunun hiçbir yerinde cerrahi müdahale bulunmamaktadır. Tamamen doğal bir vücuda sahiptir.

Kelly Brook kendisini vücudu yüzünden aşırı dolgun bulanlardan dolayı bunalıma giriyor ve sıkıntılar yaşıyordu. Özellikle medya bu konuda kendisini çok rahatsız ediyordu. Bu zamana kadar herkes tarafından çok dolgun olarak nitelendirilen Kelly Brook için bilimin bu seçimi rahatlatıcı oldu. Teksas Üniversitesi sayesinde Kelly Brook’un aslında ideal vücut ölçülerine sahip oluşu çok dolgun bulan herkesin ve medyanın susmasını sağlamış oldu.

Moda dünyasında ideal kadın vücudu ölçüleri 90 – 60- 90 olarak bilinse de bilim 99 – 63 – 91 vücut ölçüsüne sahip Kelly Brook’u‘’ Tamamen doğal ve mükemmel’’ olarak tanımlıyor.

İdeal kadın vücudu ölçüleri sadece Kelly Brook’a ait değil elbette. Dünyada birçok kadın Kelly Brook’la aynı vücut ölçülerine sahip olabilir. Tabii cerrahi müdahale yapılmadıysa…

Bilime Göre İdeal Vücut: Kelly Brook
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.