Xiaomi’nin yeni modeli 10 saniyede tükendi

Çinli dev teknoloji geliştiricisi Xiaomi’nin dünyaya yeni tanıttığı Mi Mix modeli bugün itibarıyla Çin piyasasında satışa çıktı. Lansmanı yapıldığı ilk günden itibaren teknoloji meraklıların merakla beklediği Xiaomi Mi Mix’i popüler yapan ise kullanıcıları çerçevesiz bir yapı hissi uyandıran kasa yapısı… Üç kenarında çerçeve bulunmayan Xiaomi Mi Mix sadece alt kısmında ince bir çerçevesi bulunuyor. Piyasaya çıkarken hayalden gerçeğe sloganını kullanan Xiaomi, çerçevesiz olarak tanıttığı Mi Mix, kenarlarında bulunan ince çerçeve nedeniyle kullanıcıları kandırmakla itham edilmişti.

Daha sonrasında yeni modelini çerçevesiz şeklinde lanse etmekten vazgeçen Xiaomi, ekranların kenarlarındaki kıvrımları ve sadece alt tarafında bulunan bölümü ile yine de akıllı telefon piyasasında ilgiyle karşılandı. Ve bu gün resmen satışa sunulan Xiaomi Mi Mix, Çin’de ulaştığı satış rakamları ile kırılması güç bir rekora imza attı.

KAÇ TANE SATILDIĞI AÇIKLANMIYOR

Sadece Çin’de değil, tüm dünyada ulaşılması güç olan rakamlara göre, Xiaomi’nin satışa sunduğu ilk parti Mi Mix, sadece 10 saniye içerisinde satıldı. Aslında tıpkı çerçevesiz olması yönündeki iddialar gibi, Xiaomi’nin satış verilerinde de bir gizem söz konusu. Çünkü Çinli şirket satışa sunulan ilk partinin 10 saniyede tükendiğini açıklarken kaç adet satıldığını ise sır gibi saklanıyor. Ancak ne olursa olsun, 1 milyarın üzerindeki nüfusu ile Çin’in en güçlü yerel markası olduğu düşünülürse satış rakamlarının küçümsenemeyecek adetlerde olduğuna inanılıyor.

Xiaomi yine geçtiğimiz hafta ortasında satışa sunduğu Mi Mix Note 2 ise 50 saniyede kapış kapış satılmış ve tükenmişti. Yine aynı ideoloji ile sadece 50 saniyede tükendiği açıklanan Mi Note 2’nin de kaç adet satıldığı belirtilmedi. Ancak Çin’de teknoloji gazetecilerinden bazılarının ortaya attığı iddialara göre, Mi Mix’in özel bir konsept olarak planlandığı ve ayda sadece 10 bin adet üretileceği öngörülüyor. Ancak bu konuda şirketten yapılmış olan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ÇERÇEVESİZ KENARLAR ÇOK ÇABUK KIRILIYOR

Bugün satışa sunulan ve deyim yerindeyse yok satan Xiaomi Mi Mix’in test aşamasından kalma kötü bir unvanı bulunuyor. Bazı mağazalarda uzmanların ve müşterilerin test etmesi için sergilenen Mi Mix’in çerçevesiz yapısı ve kasasında kullanılan seramik materyal nedeniyle hemen kırıldığı söyleniyordu. İnternete sızan birkaç kare fotoğrafta telefonun test amaçlı olarak sergilendiği dönemde yere düşülen bir Mi Mix’in darbe aldığı yan tarafından çok kolay bir şekilde kırıldığı fotoğraflarla ifade edilmişti.

Xiaomi’nin yeni modeli 10 saniyede tükendi
4.9 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.