WhatsApp’tan müzik paylaşım bombası geliyor

Günümüz internet dünyasında en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Whatsapp, Facebook Messanger’ın son yıllarda yaptığı atak sonrası kullanıcılarını memnun etmek için üst üste yenilikler açıklıyor.

Her gün 1 milyardan fazla kişinin en az bir kez kullandığı iddia edilen WhatsApp, 2016 yılı içerisinde, daha fazla güvenlik ve gizlilik için uçtan uca şifreleme yöntemi, mobil cihazlar dışında da WhatsApp’ın kullanılabilmesini sağlayan WhatsApp Web gibi devrim niteliğinde yeniliklere imza atmıştı.

Bunlarla yetinmeyen WhatsApp kullanıcılarından aldığı geri bildirimler doğrultusunda kendisini sürekli güncelleyen WhatsApp’ın son bombası ise sohbetlerde müzik paylaşımı olacak. Hali hazırda WhatsApp’ta müzik paylaşabilmek sadece ilgili müziğin bulunduğu link şeklinde ya da telefonunuzdaki müzikler için de dosya aktarımı şeklinde paylaşım yapılabiliyor.

ANDROİD’DE VAR ARTIK iOS’A DA GELİYOR

Ancak dev şirket üzerinde çalışmaya başladığı yeni özellik sayesinde akıllı cihazınızın hafızasındaki müzikler daha kolay bir şekilde paylaşılabilecek. Aslında bu özellik Android işletim sistemi üzerinde WhatsApp kullanan kişiler için mevcut. Yeni güncelleme ile bu özellik Apple’ın iOS işletim sistemi için de mümkün kılınacak.

Yeni güncelleme ile sadece telefonunuzda bulunan müzikler için değil, online müzik dinleme platformu olan Apple Music’i kullananlar müzik bağlantısını da WhatsApp üzerinden arkadaşları paylaşabilecek. Sohbet ekranlarında yapılan paylaşımlar albüm kapağı ile görünebilecek ve bu kapağa tıklanarak müziğin çalması sağlanabilecek. Böylece WhatsApp kullanıcıları arkadaşlarıyla sohbet etmeye devam ederken müzik dinlemeye devam edebilecek ve dinlediği müzikleri arkadaşlarına da dinletme şansına erişebilecek.

whatsapp-icin-buyuk-emojiler-yolda

WHATSAPP İÇİN BÜYÜK EMOJİLER YOLDA

Teknoloji dünyası kulislerinde konuşulan ve henüz resmen duyurulmayan bir başka iddialara göre, WhatsApp Apple’ın IOS 10 güncellemesi ile vitrine çıkan büyük emojiler üzerinde de bir çalışma başlattı.  ABD merkezli şirket hakkında çıkan haberlere göre, WhatsApp yıl sonuna kadar kullanıcılarına yeni sürprizle sunabilmek için çalışmalarını son sürat sürdürüyor.

Şirket son olarak grup sohbetlerinde davet linki ve sohbet içinde etiketleme özelliklerini barındıran bir güncelleme üzerinde çalışıldığını açıklamıştı.

WhatsApp’tan müzik paylaşım bombası geliyor
4.9 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.