Twitter’da Sticker Devrimi

Sosyal medya platformunun dünyada en güçlü oyuncularından biri olan Twitter, önemli bir yeniliğe hazırlanıyor.

Her geçen gün kullanıcıları için hazırladıkları yenilikler ile adeta birbirleriyle yetenek yarışına giren sosyal medya devleri arasında sahne sırası şimdi de Twitter’a geldi. Şirketin kendi kaynaklarından yaptığı açıklamaya göre, Twitter’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özellik sayesinde fotoğraf paylaşımları üzerine sticker (küçük görseller) eklenebilecek.  Özellikle anlık sosyal medya paylaşım programı Snapchat’in sahip olduğu ve son derece popüler olan görsel üzerine çeşitli animasyon eklenebilme özelliği Twitter’ı da harekete geçirdi. Ancak bunu yaparken de Twitter’ı Twitter yapan özelliklerinden taviz vermedi.

TWITTER FARKLI BİR STICKER DENEYİMİ YAŞATACAK

Yıllardır yazışmalarımızda sık sık kullandığımız emojilerden oluşan Twitter’ın sticker devriminin önümüzdeki hafta kullanıcılara servis edilmesi bekleniyor. İlk gelen haberlere göre, Facebook’ta bir süredir var olan sticker özelliği, Twitter’da çok farklı bir şekilde yorumlanmış.

Twitter’daki sticker özelliği, #(diyez) işaretinin internette yarattığı büyüden faydalanarak etiket (hastag) mantığıyla çalışacak. Yani Facebook’ta bir yıldan  uzun bir süredir fotoğrafların üzerine birçok sticker ekleyebiliyor ama paylaştığınızda bu stickerlar fotoğrafın bir parçası haline geliyordu. Fakat Twitter’ın yeni getireceği özellik sayesinde fotoğraflara eklenen stickerlara tıklanabilecek ve anlık olarak o stickerı görsellerinde tercih eden diğer kullanıcıların paylaşımları kategorize edilerek listelenebilecek.

Ayrıca fotoğrafların üzerine eklemek istediğini stickerın üzerine tıklayarak dilediğiniz ölçülere kadar büyütebilecek ve bir fotoğrafın üzerine sınırsız sayıda sticker eklenebilecek.

yenilikler-arka-arkaya-geliyor

YENİLİKLER ARKA ARKAYA GELİYOR

Twitter yine bu ay içerisinde yaptığı yenilik ile paylaşımlarındaki 140 karakter sınırını esnetmişti. Sosyal medya devi için büyük bir değişim olan yenilik sayesinde artık 140 karakterlik paylaşımlarda fotoğraf, video, link, anket, etiket paylaşımları 140 karakter sınırına dahil edilmiyor. Karakter sınırında esneyen Twitter video paylaşım sürelerini de yükselterek 10 dakikaya kadar çıkarmış ve Periscope üzerinden canlı yayın özelliği getirilmişti.

Twitter’da Sticker Devrimi
4.9 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.