Twitter’a Kendi Tweetini Retweet Edebilme Özelliği Geldi!

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri olan Twitter’a, kullanıcının kendi tweetini retweet edebilme özelliği eklendi.

Sürekli kendini geliştiren Twitter, sonunda kullanıcıların kanayan yarasına parmak bastı. Twitter kullanıcının kendi tweetini retweet edebilme özelliğini kendi hesabından yazmış olduğu bir tweetini retweet ederek duyurdu.

Önceden yazdığımız tweet hakkında bir gelişme olduğunda veya tekrar paylaşmak istediğimizde genellikle ekran görüntüsü alıyorduk, tweete cevap vererek veya tekrar yazarak paylaşıyorduk. Fakat Twitter’ın bu özelliği ile artık böyle bir problem kalmayacak!

Kullanıcı kendi tweetini retweet edebilecek ve böylece önceden yazmış olduğu tweetine cevap olarak tweet atmayacak, tekrar yazmak zorunda kalmayacak ve ekran görüntüsü almaya son verecek.

Twitter’ın bu yeniliği bazı kullanıcılar tarafından saçma bulundu ve alay konusu oldu. Ancak Twitter’ın kendi tweetini retweet edebilme özelliği çoğu kullanıcıyı memnun etti.

kendi-tweetimi-nasil-retweet-ederim

Kendi Tweettimi Nasıl Retweetlerim?

Twitter’da kendi tweetinizi retweetlerken yapmanız gereken sadece her zamanki Retweet tuşuna tıklamaktır. Yani bir başkasına ait olan tweeti nasıl retweetliyorsanız, kendi tweetinizi de aynı şekilde retweet edebilirsiniz. Ekstra yapılması gereken farklı bir şey yoktur.

Twitter’a Kendi Tweetini Retweet Edebilme Özelliği Geldi!
4.8 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorumlar

  1. fatma naz soyak |

    Hesabım korumalı değil ama bilgisayar üzerinden girince kendime rt yapamıyorum ama telefondan oluyor. Aynı bilgisayar üzerinden başka hesaba girince de yine rt yapılabiliyor ama kendi hesabıma giriyorum yapamıyorum

    Yanıtla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.