THY’nin Morgan Freeman reklamı 800 milyon kişiye ulaştı

Türk Hava Yolları’nın büyük ses getiren Morgan Freeman’ın ilk reklamı çok büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz yıl büyük ses getiren Hollywood yapıtlarından olan Süperman ve Batman serisinin son filmi olan Adaletin Şafağı filminin ana sponsoru olan THY, 2017 yılı için Morgan Freaaman ile anlaştı. Türkiye’nin dünya pazarındaki en önemli markalarından biri olan THY, yeni reklam yüzü olarak belirlediği Morgan Freeman ile ilk reklam filmi geçtiğimiz pazar gecesi gösterime girdi.

Amerikan futbol ligi NFL’in 2017 final mücadelesi olan Super Bowl 2017’de ilk kez izleyici ile buluşan Morgan Freeman’lı THJY reklamı 3 günde 800 milyon kişi tarafından izlendi. İlk olarak Atlanta Falcons ile New England Patriots mücadelesinin devre arasında izleyici ile buluşan reklam filmi, sadece Super Bowl’da 110 milyon kişiye ulaştığı tahmin ediliyor.

Reklam ve sponsorluk harcamalarına büyük önem veriyor

Reklam projeleri hakkında açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Morgan Freeman reklamının üç günlük süreçte en az 800 milyon kişi tarafından izlendiğini açıkladı. Uluslararası arenada markasını konumlandırmak için sponsorluk ve reklam harcamalarına çok büyük önem veren THY, bu stratejisi sayesinde dünyanın sayılı havayolu şirketleri arasına girmeyi başardı.

Yıllardır kesintisiz olarak devam eden yatırımlar sonucu, gerek uçuş yaptığı güzergah sayısındaki ciddi artışlar gerekse da pazarlama faaliyetleri THY’nin marka değerine çok önemli katkı yaptı. Geçtiğimiz yıllarda dünya basketbol tarihinin en önemli isimlerinde Kobe Bryant, futbolun yükselen değeri Arjantinli süper yıldız Lionel Messi, 2000’li yıllara damga vuran Barcelona Futbol Kulübü, efsane golfçülerden  Tiger Woods, dünya kadınlar tenisinin başarılı isimlerinden Danimarkalı Caroline Wozniacki, Avrupa basketbolunun bir numaralı kupası Euroleague, Manchester United, Marsilya, Shaktar Donetsk gibi önemli Avrupa kulüpleri THY’nin son 10 yıldaki reklam ve sponsorluk projeleri arasında yer alıyor.

THY, Kobe Bryant ve Barcelona kulübünün resmi ulaşım sponsorluğunu yaptığı dönemde çekilen reklam filmleri ile tüm dünyada ses getirmişti. THY 2010 yılından bu yana Euroleague’in resmi isim sponsorluğunu da yapıyor. Avrupa’nın bir numaralı kupası 2020 yılına kadar THY Euroleague ismiyle oynanmaya devam edecek.

THY’nin Morgan Freeman reklamı 800 milyon kişiye ulaştı
4.9 Puan
Değerlendirme

Ahmet ÖZTÜRK
İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan Ahmet Öztürk, 31 yaşındadır. Daha çok ekonomi ve eğitim alanlarıyla yakından ilgilenen Öztürk, birikmiş bilgi ve deneyimini kurucusu olduğu bilirmiydin.com haber portalında okurları ile paylaşmaktadır.
 
 
İmtiyaz Sahibi, Ekonomi ve Eğitim Yazarı
E-Posta: ahmet.ozturk@bilirmiydin.com
İletişim: 0535 508 12 24
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.