Samsung’dan bir geri çağırma daha

Güney Koreli teknoloji devi Samsung için kabus geçen bir yıl olan 2016, yeni kötü haberlerle tüm hızıyla devam ediyor. Samsung’un yaz aylarının son günlerinde piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 akıllı telefon modelinde çıkan aşırı ısınmaya bağlı yanma riskinin ardından geri çağrılmasının ardından bir sıkıntı da çamaşır makinelerinde yaşandığı ortaya çıktı.

MAKİNEDEN KOPAN PARÇALAR DUVARI DELMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda dünya medyasınca haberleştirilen gelişmeye göre Samsung, sadece ABD’de satılan milyonlarca adet çamaşır makinelerinde parçalanma riski bulunuyordu. Bu konuya ilişkin önce sosyal medyaya yansıyan ardından da basılı ve görsel medyada geniş ilgi bulan haberlerde, çalışırken makineden kopan bazı parçalar bir kadının garajında maddi hasara dev deliklere yol atığı ifade ediliyordu. Samsung, ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu’na taşınan gelişme sonrasında konu hakkında bir inceleme başlattığını ve iddiaların araştıracağını duyurmuştu. Yapılan incelemeler sonucunda Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu, makinelerin çalışırken bir süre sonra üst bölümünün gövdesinden ayrıldığı ve bazı parçaların koparak maddi hasarlara ile etrafındakilerin yaralanmasına yol açabileceği belirtildi.

MAKİNELER GERİ ÇAĞRILDI: TAMİRAT YA DA HEDİYE ÇEKİ OPSİYONLARI BULUNUYOR

Bu gelişme üzerine bir duyuru da Samsung’dan geldi ve 2,8 milyon çamaşır makinesinin geri çağrıldığı açıklandı. ABD’de makine kullanıcı tarafından ilgili kurumlara 733 adet çok aşırı titreme ve gürültülü sarsılma şikayeti geldiği, bu şikayetlerin bazılarında makinenin üst bölümünde ayrılma söz konusu olduğu kayıtlara geçti. Sorunlu olan çamaşır makinelerin 2011 ile 2016 yılları arasında üretildiği ve sadece ABD’de satışa sunulduğu ifade edildi. Geri çağrılan ve toplatılan çamaşır makineleri için Samsung kullanıcılarına iki seçenek sunuyor. ilk seçenek makinelerin bulunduğu yerde tamir edilmesini ve 1 yıl boyunca bu işlem nedeniyle garanti altına alınmasını kapsıyor. Diğer seçenekte ise müşterilere makinenin bedeli kadar hediye çeki veriliyor. Samsung müşterileri hediye çeki ile başka markadan da alışveriş yapabilirken bozuk makinenin nakliyatı ile yeni makinenin kurulumunu da Samsung yetkilileri ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Samsung’dan bir geri çağırma daha
4.7 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.