Sahibinden satılık temiz şehir hatları vapuru

E-ticaret sitelerinin sayılarının artması ve niteliklerinin değişmesi ile birlikte artık ne arıyorsak, bu platformlarda bulabilir bir duruma geldik.

Sahip olduğumuz teknolojiler ile oturduğumuz yerden sadece birkaç tık sayesinde ev satın alabiliyoruz, kiralayabiliyoruz, market ihtiyaçlarımız kapımıza kadar geliyor, kıyafetler, kitaplar, teknolojik cihazlar, spor aletleri aklına ne geliyorsa… Sadece bu ürünleri satın almak için değil, nitelik bakımından da çok farklı özelliklerde e-ticaret platformları bulunuyor. Örneğin, ikinci el eşya almak ya da satmak isteyebilirsiniz ya da elinizdeki bir ürünü veya eşyanızı açık artırma ile satmak istiyorsunuz, hepsi için kendinize en uygun olan platformu bulabilirsiniz.

1.2 milyon liraya yeni sahibini bekliyor

Ancak Türkiye’nin en köklü e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Sahibinden’de satışa çıkarılan bir araç herkesi şaşkına düşürdü. Çünkü Sahibinden hesabı bulunan bir vatandaşın satmak istediği eşya bir şehir hatları vapuru… Yanlış okumadınız! 35 yıl boyunca Kadıköy ile Eminönü arasında milyonlarca insanı taşımış olan Şehit Caner Gönyeli isimli şehir hatları vapuru sahibinden platformu üzerinden 1.2 milyon liraya yeni sahibini bekliyor.

Peki şehir hatları vapuru nasıl satılabiliyor?

Şuanki sahibi tarafından 2013 yılında Deniz İşletmeleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir ihale ile yeni sahibini bulan Şehit Caner Gönyeli isimli şehir hatları vapuru, şimdi bir kez daha satış listesine kondu. Çünkü gemiyi satın alırken otel ya da restoran kafe tarzında bir işletme yapmayı düşünen yatırımcısı yüksek maliyetler yüzünden şehir hatları vapurunu bir türlü istediği işletme haline getiremedi. Halen Yalova Sahili’nde demirlemiş bir şekilde bekleyen şehir hatları vapuru için ciddi teklilerin de geldiği aktarıldı.

4 büyük salon ve küçük odaları bulunuyor

Cezayir, Tunus gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunan bazı şirketlerin satın almak istediği vapur 60 metre uzunluğa, enden 10 metre ve 12 metre derinlik boyuna sahip.  39 yıl önce Türkiye tersanelerinde üretilen geminin 4 büyük salonu ve suyun altındaki bölümlerde ise odalar ile birlikte kazan dairesi bulunuyor.

Sahibinden satılık temiz şehir hatları vapuru
4.7 Puan
Değerlendirme

loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.