Polis Akademisi öğrenci alımlarına başlıyor

Polis akademisine girmek isteyenlere müjdeli haber geldi. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde hizmet veren yüksek lisans ve doktora programlarına 2016-2017 eğitim döneminin güz programı için öğrenciler alınacak.

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans bölümüne başvurabilmek için adayların belli bazı ders branşlarını seçmesi gerekiyor. Bu branşlar şunlardır: Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi, İstihbarat Araştırmaları, Suç Araştırmaları, Uluslararası Güvenlik (Türkçe ve İngilizce), Ceza Adaleti, Ulaşım Güvenliği ve Yönetimi ve Adlı Bilimler’dir.

POLİS AKADEMİSİNE ALINACAK KİŞİLERDE İSTENİLEN ŞARTLAR NELERDİR?

Her ders branşı için birinci ve ikinci dönem olarak 10 öğrenci alınacaktır. Polis akademisine girecek kişilerin belli bazı fakültelerden mezun olmaları gerekmektedir. Bu bölümler şu şekildedir: Polis akademisinin ilk derece amirlik eğitim veren birimleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nin Siyaset ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Maliye, İktisat (Ekonomi) ve İşletme Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri’nin Sosyoloji, Psikoloji, Antropoloji, Felsefe ve Tarih bölümleri, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi Bölümleri ve son olarak da Harp Okulları…

polis-akademisi-icin-bolum-sarti-aranmiyor

POLİS AKADEMİSİ İÇİN BÖLÜM ŞARTI ARANMAMAKTADIR

Adli Bilimler Yüksek Lisans Programı için üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olunması yeterlidir. Özellikle istenen bir bölüm yoktur, herkes başvurabilir. Yurt dışından başvuracak kişilerin ise dikkat etmesi gereken nokta, Türkiye’de şart koşulan fakültelere eşdeğer bir üniversiteden mezun olmasıdır.

DOKTORA BAŞVURUSU İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Doktora başvurusu için belli bazı şartlar aranmaktadır. Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi ile Uluslararası Güvenlik branşlarında doktora yapabilmek için 10’aröğrenci alınacak. Bu doktora branşına başvuracak adayların da belli bazı üniversitelerden mezun olması gerekiyor. İşte bu üniversiteler şunlardır: Güvenlik Bilimleri Enstitüsü ile diğer üniversitelere bağlı enstitülerin Siyaset, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Maliye, İktisat (Ekonomi), İşletme, Sosyoloji, Psikoloji, Antropoloji, Felsefe, Tarih, Hukuk ve İletişim alanlarındaki tezli yüksek lisans programları ve Harp Okulları’dır.

Sınavla ilgili tüm bilgilere Polis Akademisi’nin resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca sınava başvuru yapacaklar da bu siteden online olarak yapabilecektir.

Polis Akademisi öğrenci alımlarına başlıyor
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.