Özel okuldaki öğrencilere eğitim-öğretim desteği verilecek

Özel okulda okuyan öğrenciler için önemli bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan bu karara göre, özel okul öğrencilerine eğitim desteği sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) verilen bu eğitim destek kararı 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında geçerli olmaya başlayacak. Eğitim desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler için başvuru yapması gerekiyor. Dolayısı ile başvurular 15 Ağustos’ta başlayacak ve 2 Eylül’de sona erecek. Bu tarihlerin kaçırılmaması oldukça önem taşıyor.

MEB EĞİTİM DESTEĞİ İÇİN TAKVİMİ BELİRLEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016-2017 yılı eğitim döneminde verilecek öğretim desteği için çalışma takvimini de belirledi. Buna göre 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde özel okullardan okuyan 75 bin öğrenciye destek verilecek. Bu öğretim desteği ise konusunda ilk olma özelliği de taşıyor. Toplama bakıldığında ise önceki yıllarda da öğrenim desteği alan öğrenciler ile birlikte bu dönem 340 bin öğrenci destekten yararlanmış olacak.

Okul seviyesine göre verilecek destek de değişecek. Okul öncesi dönemindeki öğrencilere (6 bin öğrenci) 2 bin 860 TL, ilkokuldaki öğrencilere (15 bin öğrenci) 3 bin 440 TL, ortaokuldaki öğrencilere (15 bin öğrenci) 4 bin TL, lisede okuyan öğrencilere (15 bin öğrenci) 4 bin TL ve temel lisede okuyan öğrencilere de (24 bin öğrenci) 3 bin 440 TL destekte bulunulacak.

DESTEK SONUCU 5 EYLÜL TARİHİNDE BELLİ OLACAK

2016-2017 eğitim dönemi için destek almak isteyenlerin 15 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihleri arasında başvuru yapması zorunludur. Bu destekten yararlanabilecek öğrenciler ise 5 Eylül tarihinde belli olacak.

Özel okullar MEBBİS modülü aracılığı ile başvuru yapabilirken öğrenciler de kayıtlarının olduğu resmi ya da özel okullara giderek başvurularını yapabilecek. Bu eğitim desteği belli bazı özel okullara verilecek. Dolayısı ile okulların isimleri liste olarak her hafta yayınlanacak, bu listeye Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne ait olan resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Destek alacak öğrenciler belli olduktan sonra, bu imkanlardan faydalanabilmesi için 6-19 Eylül tarihleri arasında okul tercihlerini yapması gerekecek. Yapılan yerleştirmenin sonucu ise 20 Eylül tarihinde belli olacak. 21-26 Eylül arasında ise okula kayıt ve nakil işlemleri gerçekleştirilecek. Ayrıca ek yerleştirmeler de 27-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Özel okuldaki öğrencilere eğitim-öğretim desteği verilecek
4.8 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.