Milli sporcu yerleştirme başvuruları başladı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) için yeni bir heyecan daha başladı. 2016 yılı ÖSYS’de milli sporcu yerleştirme süreci için başvurular, ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki başvuru sistemi üzerinden yapılabilecek.

ÖSYM, konuya ilişkin resmi internet sitesinden konuya ilişkin bir açıklama yayınladı. Siteden yapılan açıklamada, 2016 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi kılavuz kitapçığının 10. maddesinin 4. başlığında yer alan bilgilere göre, spor branşlarında üstün başarılı ve yetenekli olan sporcular, spor branşlarındaki üniversitelerin ilgili programlarına yerleşebilmek için başvuru yapabiliyor.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 25 AĞUSTOS! VE UZATMA YAPILMAYACAK!

Üniversitelerin spor akademisi ve benzeri programların eğitim almak için başvuru süreci 19 Ağustos 2016 Cuma gününde başladı. Başvurmak isteyen adaylar ÖSYM’nin sitesindeki elektronik ortamdan 25 Ağustos 2016 Perşembe akşamı saat 23:59’a kadar başvurularını tamamlayabiliyor. ÖSYM, yaptığı duyuruda sık sık yaptığı sürenin uzama ihtimalinin bu başvuru için mümkün olmayacağını ilk duyurusunda yayınladı. O nedenle spor akademilerinde eğitim almak isteyen sporcuların bu süreyi kaçırmamaları gerekiyor.

SÜRE DOLANA KADAR ÖĞRENCİLER BAŞVURULARINI GÜNCELLEYEBİLİR

ÖSYM’nin resmi sitesi üzerindeki başvuru alanından kimlik numarası ve daha önceden oluşturulmuş olan sistem şifresi ile bireysel olarak seçimlerini yaparak başvuruları tamamlayabiliyor. Adaylar 25 Ağustos akşamı saat 23:59’a kadar diledikleri kadar başvurularını, yazmış oldukları üniversiteleri ve o üniversitelerin sıralamalarını güncelleyebilecek.

Başvuru kurallarına göre her bir aday sadece 8 üniversite tercihi yapabilirken, engelli olan adaylar üniversitelerin beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümlerini tercih olarak yazamıyorlar.

ÖĞRETMENLERİN MAZERETLİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU SÜRESİ DOLDU

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı da atanmış ve görev yapan öğretmenler için mazeretleri nedeniyle talep edebilecekleri yer değiştirme başvuruları için sürenin dolduğunu açıkladı. 2016 yılı yaz tatili döneminde yapılması gereken, aile birliği ve can güvenliği gibi nedenlerle yapılabilen başvuruların 17 Ağustos’ta dolan süresi 2 gün daha uzatılmıştı. Bu süre 19 Ağustos saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Milli sporcu yerleştirme başvuruları başladı
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.