Microsoft telefon satışlarında darbe yedi

Son yapılan istatistik taramalarına göre ABD merkezli dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Microsoft, telefon sektöründe ciddi bir düşüş yaşadı.

2016 yılının son çeyreği için incelemeler yapan Microsoft, faaliyetlerde bulunduğu birçok departmanda olumlu sonuçlar elde etmeyi başardı.  Tabii ki son yıllarda en büyük sorunu yaşadığı akıllı telefon departmanı hariç…

BULUT BİRİMİ KAZANÇ PERFORMANSIYLA GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Surface tarzı cihazların satışlarında ciddi anlamda yükseliş söz konusu, yine bulut birimi içinde yapılan araştırmalarda göz alıcı sonuçlar mevcut. Office kısmına göz atıldığı vakit önemli gelişmeler yaşanmış olsa da diğer tarafta tablo pek iç açıcı görünmüyor. Firmanın oyun satışındaki oranlar düşüşe geçti ve özellikle telefon sektöründe hiç beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kaldı. Microsoft departmanı gerileyen oyun satışlarını artırmak için yeni projeler üretmeye çalışsa da bu projeler verimliliği henüz artırmayı başaramadı.

TELEFON DEPARTMANI YÜZDE 72 ERİDİ 799 MİLYON DOLARA İNDİ

2016 yılının son çeyrek kısmında tam olarak ne kadar telefon satışı yapıldığı belirtilmese de mobil donanım departmanının ne kadar gelir elde ettiği basına sızdırıldı. Microsoft yaptığı açıklamada, telefon satışında ciddi düşüş yaşandığı ve bu rakamın 799 milyon dolar olduğu belirtildi. Düşüşün oransal açıklaması ise yüzde 72.

2015 yılının ilk çeyrek dönemi baz alındığında 2.6 milyar dolarlık telefon satışı yapıldı görülüyor. Bu senenin ilk çeyrek dönemine bakıldığında 1.5 milyar dolarlık satışla geçtiğimiz yıla göre 1.1 milyar dolarlık düşüş yaşandığı görülüyor.

MİCROSOFT WİNDOWS 10 MOBİLE’DEN VAZGEMİYOR

Microsoft’un geçtiğimiz yıla göre telefon sektöründe çok ciddi düşüş yaşadığı ve bu düşüşün devam ettiği açık bir şekilde ortada. Bu düşüşün şimdilik 300 milyon dolar civarında görünüyor. ABD’li şirketin son yaptığı resmi açıklamaya göre, yaşanan düşüşlere rağmen her ne kadar Android işletim sistemi daha cazip de olsa, Windows 10 Mobile işletim sisteminden şaşmayacağı ve satışları artırmak için yeni cihaz üretimine daha ciddi bir şekilde odaklanacağı belirtildi.

Microsoft telefon satışlarında darbe yedi
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.