MEB’den 24 Kasım’a özel program

24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla 81 ilden davet edilen 329 öğretmen Ankara’da ağırlanacak. Millî Eğitim Bakanlığında düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerden oluşan program öğretmenler için bir ilk olacak

Milli eğitim Bakanlığı, içerisinde 15 Temmuz’ da şehit olanların yakınları ve gazilerinde bulunduğu 81 ilden 329 öğretmen için Ankara’da sosyal ve kültürel etkinliklerden oluşan bir program ile bu özel misafirlerini ağırlayacak.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, yaptığı açıklamada ‘’ bu 24 Kasım için yeni bir konsept oluşturduklarını belirterek, sayının 329’a çıkarıldığını, öğretmenler için 3 gün boyunca. Ankara ‘da tarihi mekanları gezme, müzeleri ziyaret, tiyatro gösterisi ve resim sergisi gibi faaliyetlere katılma imkânı sağladıklarını’’ söyledi.

Aktekin açıklamasının devamında ‘’ Bakanlık olarak 24 Kasım’ı yeni bir anlayışla kutlanmasını istiyoruz, 24 Kasım özel bir gün, her öğretmenin ‘’ bu benim günüm’’ diyebileceği bir gün olması gerekir. Öğretmeni merkeze alan ve teşvik eden programların organize edilmesini istiyoruz.’’ Dedi. Ayrıca Bakan Yılmaz’ın illere gönderdiği genelge ile sadece Ankara’daki programın değil, Türkiye’nin tüm illerinde ki 24 Kasım öğretmenler Günü kutlamalarının kaliteli ve faydalı organize edilmesi konusunda hassas davranılmasını istediğini söyledi.

Aktekin, genelge kapsamında ülke çağında yapılacak kutlamalara mülki idare amirleri ve çevre sakinlerinin de katılacağını ve yıl içerisinde emekliliğe ayrılacak öğretmenlere ‘’ Hizmet Şeref Belgesi’’ verilmesini planladıklarını söyledi.

SURİYELİ ÖĞRETMENLER DE DAVET EDİLDİ

Yapılacak olan program ile 81 ilden 329 eğitim neferini büyük bir onur ve gururla ağırlayacaklarını söyleyen Aktekin, bu yıl bir ilk olarak geçici eğitim merkezlerinde öğretmenlik vazifesini icra eden Suriyeli Öğretmenler ve halk eğitim merkezlerinde görevli olan usta öğreticilerin de programda bulunacaklarını belirtti. Aktekin ‘’ öğretmelerimiz için keyifli ve kaliteli birprogram yapmayı planlıyoruz’’ dedi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE YAKIŞIR PROGRAM

İlk Gün;Ankara’da bulunan önemli müzeler gezilecek, akşam Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği yemekten sonra, Gençlik Parkı Başkent Tiyatrosu Sahnesi’nde sergilenen oyun izlenecek

24 Kasım’da bütün öğretmenler Topluca Ulu Önder Atatürk’ün Kabrinin bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret edecekler. Programda 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına ve gazilere plaket verilecek, öğretmenlere hediye verilecek, 25 Kasım günü Ankara’daki tarihi mekanlar ziyaret edilecek ve tiyatro gösterisi olacak.

MEB’den 24 Kasım’a özel program
4.8 Puan
Değerlendirme
Ahmet ÖZTÜRK
İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan Ahmet Öztürk, 31 yaşındadır. Daha çok ekonomi ve eğitim alanlarıyla yakından ilgilenen Öztürk, birikmiş bilgi ve deneyimini kurucusu olduğu bilirmiydin.com haber portalında okurları ile paylaşmaktadır.
 
 
İmtiyaz Sahibi, Ekonomi ve Eğitim Yazarı
E-Posta: ahmet.ozturk@bilirmiydin.com
İletişim: 0535 508 12 24
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.