Makyaja Hayır Hareketi Başladı!

Alicia Keys’in başlatmış olduğu ‘’No Makeup’’ yani Makyaja Hayır hareketi gün geçtikçe büyüyor ve yayılıyor.

Her kadının güzelleşmek için uyguladığı makyaj ve filtre devri kapanıyor. Artık doğallık, sadelik ve özgünlük konuşuyor. Doğal saçlar, doğal cilt ve doğal güzellik geri dönüyor.

Günümüzde makyajlar, program filtreleri ve efektleri o kadar çok kullanılmaya başlandı ki, kadınların doğallığı tamamen yok oldu diyebiliriz. Kendilerini makyaj ve filtrelerle doğallıktan uzaklaşarak güzelleştirmeye çalışan kadınlara inat Alicia Keys makyajsız, doğal hali ile çekim yaptı ve büyük yankı uyandırdı.

Bir kadının değerinin makyajla ölçülmemesi gerektiğini savunan Alica Keys, Ortaya Çıkma Zamanı adlı mektubu ile hareketi başlattı.

Alicia Keys ilk kez makyajsız bir şekilde kameralar önüne geçti. Makyajsız fotoğraf çekimi yapmak isteyen Paola Kudacki, Alica Keys’in sıfır makyajla, tamamen doğal haliyle spor salonundan dönüşünde ansızın ‘’Seni tam da şuan çekmek istiyorum. Yaptığın müzikler doğal ve taze, tıpkı senin gibi. Fotoğrafların da öyle olmalı’’ diyerek Keys’in kafasını karıştırdı ve daha sonra Alicia Keys bu teklifi kabul etti.

Makyajsız çekimlerin ardında Keys, bu halinden çok memnun kalarak #NoMakeup yani #MakyajaHayır kampanyası başlattı. Daha sonra Keys Nabity Fair ve Fault gibi birkaç dergiye makyajsız pozlar verdi ve bu hareketin yayılmasını sağladı. Bütün bunların üzerine Alicia Keys cildini artık saklamak istemediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

‘’Kendimi hiç bu kadar özgür, güzel ve güçlü hissetmedim. Nihayet kendimi buldum. Kendimi dinledim ve duvarları yıktım. Umarım bu bir devrim olur. Cildimi artık saklamak istemiyorum. Yüzüm, zihnim, düşüncelerim, hayallerim, yaşadığım zorluklar ve duygusallığım… Hiçbirini saklamak istemiyorum.’’

Alicia Keys gibi düşünen ve bu akıma kapılan birçok ünlü de makyajsız hallerini sosyal medyada paylaşarak Keys’e destek oldular. Lorde, Jennifer Love, Zooey Deschanel, Gywneth Paltrow, Kylie Jenner, Salma Hayek, Cindy Crawford, Tyra Banks ve Megan Fox bu akıma katılanlardan bazıları…

Alicia Keys’in bu kampanyası hakkında eşi Swizz Beatz ‘’Ona Makyaja Hayır hareketinde destek veriyorum ve tebrik ediyorum’’ dedi.

#MakyajaHayır (#NoMakeup) kampanyasını destekleyen ünlülerden birkaç görüntü…

makyaja-hayir-diyen-unluler makyaja-hayir-diyenler

Makyaja Hayır Hareketi Başladı!
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.