LYS’de dereceye girenlere müjde

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet LYS’de dereceye girenlere ‘yurt’ bursunda öncelik tanınacağını açıkladı. Sıralama ise böyle; ilk bin öğrenciye yüzde 100, ilk 5 bine giren öğrencilere yüzde 75, ilk 10 bine giren öğrencilere yüzde 5o, ilk 20 bine giren öğrencilere ise yüzde 25  burs imkanı sağlanacak.

Emanet’in yaptığı açıklamada devlet ile vakıf üniversitelerinde lisans ve ön lisans bölümlerindeki yüzde 100 bursla okuyan öğrencilere de yurt bursu sağlayacaklarını hatırlattı. Buna ek olarak LYS’deki başarı sırasına göre de öğrenciler için yurt önceliği tanıyacaklarının müjdesini verdi.  Ülke geleceğine katkı sağlamak amacıyla gençlerin eğitim ve öğretimine önem verdiklerini de vurgulayan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, ilk bin öğrenciye yüzde 100, ilk 5 bine giren öğrencilere yüzde 75, ilk 10 bine giren öğrencilere yüzde 5o burs imkanı sağlayacaklarının bir kez daha altını çizdi.

Genel Başkan İsmail Emanet, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlama misyonu ile faaliyetlerine devam edeceğini belirterek konuşmasına TÜGVA yurtlarının hangi illerde olduğunu sıralayarak devam etti.Her geçen yıl yenileri açacaklarını belirtip, şu an 25 ilde toplam 29 erkek öğrenci yurtlarının bulunduğunu Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli Çivril, Denizli Merkez, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul Eyüp, İstanbul Maslak, İstanbul Florya, İstanbul Sefaköy, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Kahramanmaraş ve Yalova’da yurtların öğrencilere hizmet vermek için beklediklerini iletti.

 TÜGVA YURTLARINA NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, yurtlara kayıt yaptırmak isteyen öğrenci ve ailelerine ‘www.tugva.org’ adresinden başvuru formunu doldurarak ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtti. Ön kayıt sonrasında ise mülakatlara çağrılacağını belirterek yapılacak mülakatlar sonrasında kesin kayıt yapabileceklerini açıkladı.

LYS’de dereceye girenlere müjde
4.7 Puan
Değerlendirme
Ahmet ÖZTÜRK
İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan Ahmet Öztürk, 31 yaşındadır. Daha çok ekonomi ve eğitim alanlarıyla yakından ilgilenen Öztürk, birikmiş bilgi ve deneyimini kurucusu olduğu bilirmiydin.com haber portalında okurları ile paylaşmaktadır.
 
 
İmtiyaz Sahibi, Ekonomi ve Eğitim Yazarı
E-Posta: ahmet.ozturk@bilirmiydin.com
İletişim: 0535 508 12 24
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.