Lösemiden kurtuldu şimdi dünya şampiyonu olacak

2010 yılında yakalandığı lösemi hastalığını yenerek büyük bir umut kaynağı olan 12 yaşındaki Ali Çınar, bilek güreşine başladı. Genç sporcunun hedefi ise dünya şampiyonu olmak.

Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Bulgaristan’da dünya ikinciliğine sahip olan Gamze Çınar’ın kardeşi olan Ali Çınar 6 yaşında kan kanserine (lösemi) yakalandı. Sivaslı bir ailenin çocuğu olan Ali, 2010 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedaviye başladı. 2012 yılında o arık lösemiyi yenmişti.

Dört çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan Ali güreşe karşı ilgisinin yanında ailesinin de yönlendirmesiyle Atakum Belediyesinin spor kulübünde bilek güreşine başladı. 1 yıldan fazla bir süredir güreş yaparak müsabakalara hazırlanan Ali, ileride ablası gibi dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

ALİ ÇINAR: GÜREŞ BANA ASLA PES ETMEMEYİ ÖĞRETTİ

Güreş sporunu çok sevdiğini belirten Ali “Lösemiyi atlattım şimdi güreş yapıyorum. Güreş bana pes etmemeyi ve sonuna kadar mücadele etmeyi öğretti. Bu sporda çok başarılı olacağıma inanıyorum. Hedefim bilek güreşinde dünya şampiyonu olarak ülkemi ve sevdiklerimi gururlandırmak” şeklinde konuştu.

Tüm yaşadıklarına rağmen hayat enerjisi bitmeyen evladı ile çok gurur duyduğunu söyleyen Ali’nin babası Hasan Çınar, “Ali bu hastalık yüzünden çok çile çekti, çok zor tedavileri atlattı. Hastalığı atlatmasının ardından spora heveslendi. Ali’nin bunu da başaracağını ve çok iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz” dedi.

GENÇ SPORCU HEYECANINDAN HİÇBİR ŞEY KAYBETMİYOR

Atakum Belediye Spor Kulübü Güreş Hocası Ahmet Baysal ise Ali’nin çok çevik bir sporcu olduğunu belirterek, “Ali ona söylenen her şeyi tam anlamıyla yerine getirmeye çalışan, antrenmandan kaçmayan, başarılı olabilmek için elinden geleni yapmaya çalışan bir sporcumuz. Onun çok başarılı olacağını düşünüyorum. Bazı sıkıntılar atlatmasına rağmen, heyecanından hiçbir şey kaybetmiyor ve azimli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Böyle giderse dünya şampiyonu olması için önünde herhangi bir engel yok” şeklinde konuştu.

Lösemiden kurtuldu şimdi dünya şampiyonu olacak
4.8 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.