İstinye Üniversitesi büyük ilgi topluyor

İstinye Üniversitesi pek çok olanakları ile hem öğrenciler hem de veliler tarafından büyük ilgi görüyor. Donanımlı bir araştırma hastanesi kurma aşamasından olan üniversitenin akademik kadrosu, eğitim şartları, burs ve özel sağlık sigortası gibi imkanları ilgiyi arttırıyor.

MLPCare Grubu’nca kurulmuş olan İstinye Üniversitesi’nin Topkapı’da tanıtım günleri yapılıyor. 47 bin 298 metrekarelik alana sahip olan Sağlık Kampüsü’nde düzenlenen tanıtımlar yoğun ilgi görüyor. MLPCare Grubu’nun 27 hastane, 2 bin doktor ve 14 bin çalışanı ile Türkiye’deki en büyük hastane markalarını barındıran bir şirket olması ayrıca dikkat çekiyor.

HEM EĞİTİM ALIYOR HEM STAJ YAPIYORLAR

Konu ile ilgili önemli bilgiler aktaran İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, üniversitesinin sunduğu yukarıda sayılan tüm imkanların dışında tıp fakültesinde ilk 15 bin öğrenci arasına girmeye hak kazanan öğrencilere ayrıca burs imkanı tanıdığını belirtti. Ayrıca kendilerine ait olan hastanelerde öğrencilere staj yapabilme imkanının sunulduğunu söyleyen Bulu, bu sayede öğrencilerin hem eğitimini aldıklarını hem de stajlarını yaptıkları üniversitede bulunduklarına dikkat çekti.

SAĞLIK ALANINDA KALİTELİ İNSAN GÜCÜ HEDEFLENİYOR

Yüksek donanımlara sahip olan bir araştırma hastanesi kuruluş sürecinde bulunduklarını hatırlatan Bulu, üniversitenin 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde “Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile 5 lisans ve 6 ön lisans programıyla birlikte hizmete başlayacağını söyledi. Büyük sağlık grubunun kurmuş olduğu İstinye Üniversitesi’nin sunduğu tüm bu fırsatlar ile birlikte sağlık ile alakalı olan alanlarda en üst yerlerde olmayı amaçladıklarını söyleyen Bulu, Topkapı Sağlık Kampüsü’nde eğitim verdiklerini belirtti. Burada verdikleri sağlık eğitimi ile kaliteli bir nesil yetiştireceklerini vurgulayan Bulu, kaliteli insan gücü ile sektörün ihtiyaçlarını karşılayacaklarına dikkat çekti.

HEM YURT İÇİN HEM DE YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİLER VAR

Üniversitenin bu sene Türkiye’den 660, yurt dışından ise 240 öğrenciyi alacaklarını söyleyen Bulu, bu kişilere hem sosyal hem de akademik olarak en iyi imkanları sunacaklarına dikkat çekti. Tüm öğrencilerinin hastane hizmetlerinden de faydalanacaklarını belirten Bulu, özel sağlık sigortalarının da olacağını vurguladı. Bu çalışmalar ile gelecek için gerekli olan kalitedeki sağlık çalışanlarını ve bilim insanlarını yetiştireceklerini sözlerine ekledi.

İstinye Üniversitesi büyük ilgi topluyor
4.8 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.