iPhone 7’nin popüler rengi hayal kırıklığı yarattı

Apple’ın 2016 yılının  eylül ayında piyasaya sürdüğü iPhone 7 modeli Apple hayranları tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştı. Her Apple ürünü gibi büyük beğeni toplayan iPhone 7 için en büyük sürpriz olarak yazılımsal bir özellik değil ancak donanımsal ayrıntılar olmuştu. Örneğin arka kameranın çift kameralı olması, iPhone 7 ile birlikte piyasaya sürülen bluetooth kulaklık modeli olan AirPods, iPhone’nun klasik kulaklık girişini iptal ederek kendi tarzı olan girişe yönelmesi iPhone 7 adına en önemli değişimler olarak sayılabilir.

Ancak bir özellik var ki… iPhone 7 lansmanında çok büyük yankı bulan jet black modeli olan ürün ilk günlerde en çok rağbet edilen model arasında yer alıyordu. Apple bir önceki model olan iPhone 6 için çıkardığı uzay grisi yerine jet black modelini piyasaya sürmüştü. BU renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlar çok büyük ilgi ile karşılandı. Hatta tüm dünyada ve Türkiye’de stok sorunu nedeniyle birçok Apple kullanıcısı jet black modelini satın alamamıştı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLAR SORUNU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Son günlerde internet üzerindeki çeşitli forum sitelerinde ve sosyal medya mecralarında dolaşan fotoğraflar ise Jet Black modelini stok sorunu nedeniyle alamamış olanların yüreğine su serpiyor. Çünkü şu sıralarda Apple ‘ın iPhone 7 jet black model ürünü için paylaşın fotoğraflar çok da iç açıcı değil. Normal bir telefonda en büyük sorunlardan olan çizilme problemi iPhone 7’nin jet black modeli için çok daha önemli bir kriz halini aldı. Çünkü mat ve çok güçlü bir siyah tonu olan jet black modeli iPhone 7’ler çizildiğinde en küçük çiziği bile olduğundan çok daha fazla belli ediyor. Jet black modeli  iPhone 7’lerde neredeyse her kullanıcı bu durumdan fazlasıyla şikayetçi olmaya başladı. Ancak çizilme problemine engel olmanın çok kolay bir yolu var. Kılıf kullanarak  jet black iPhone 7 telefonlar korunabiliyor. Fakat kılıf kullanıldığında ise jet black modelin göz alıcı siyahını sergilemek mümkün olmuyor ve Apple’ın en iddialı bu modelinin en temel özelliği devre dışı kalıyor.

iPhone 7’nin popüler rengi hayal kırıklığı yarattı
4.8 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.