İnternet korsanları Google’ın da sahtesini yaptı

İnternet korsanları yetenekleri ve yapabildikleri ve milyarlarca internet kullanıcısının başına yeni sorunlar açmaya devam ediyor. Bilgisayarlarımıza çeşitli amaçlarla sızmaya çalışan internet korsanlarının uyguladığı yöntemlere ve yeteneklerine ise teknoloji dünyası bazen şaşıp kalıyor. En sık kullanılan kopya site üzerinden kullanıcıları hackleme yöntemi olarak bilinen sahte siteler açarak insanları tuzağa düşürme konusunda internet korsanları bu kez hedefini büyük tuttu.

Dünyaca ünlü internet sitelerini ziyaret etmeye çalışırken, dalgınlıkla kelime hatası yapan kullanıcıları avlayan sitelerden bir tanesi bu kez de Google için açıldı. İnternet dünyasında birçok popüler site için açılan sitelerin birçoğu dalgın insanlar sayesinde ziyaretçi avlama peşine düşerken Google için açılan bu sahte site bilgisayarınıza birçok zararlı içerik bulaştırıyor.

GOOGLE’IN İLK HARFİ BÜYÜK HALİYLE SİTE GİRİLİYOR

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’in sahte sitesi olarak, www.google şeklinde başlayan orjinal sitenin unicode kullanılarak ilk harfinin büyük haliyle girilebildiği yeni bir internet sitesi kuruldu. Google’ın kopya sitesi olan www.Google adlı sayfaya girdiğinizde, Google’ın orjinal sayfasının bir benzeri ama alakası olan bir site ile karşılaşıyorsunuz. Bilgisayarınıza, tabletinizde ya da akıllı telefonunuza sayısızca virus ve zararlı yazılım gönderen bu siteye girilmesi uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmiyor. Birçok faklı dilde haber olan bu siteye merakından giren birçok kullanıcı, bilgisayarlarına format atmak zorunda kalıyor. Spam olan bu zararlı sitenin, birkaç gün içerisinde milyonlarca internet kullanıcısının bilgisayarına bulaştığı tahmin ediliyor.

BİLGİSAYARLARA ZARARLI İÇERİK BULAŞTIRIYOR

Korsanların son icadı olan sitenin Google Analitik değerleri üzerindeki orjinal hali ise secret.google olarak görünüyor. Google ve internet dünyasının bu siteye çok kısa bir zaman içerisinde çözüm bulmasına kesin gözüyle bakılsa da, şimdilik bulaştığı bilgisayarlara çıkardığı ufak tefek sorunların dışında başka ne gibi zararlar verdiği bilinmiyor.

Yine son günlerde aşırı popüler olan fidye yazılımlarının giderek yaygınlaştığı bugünlerde internet kullanıcılarının sanal dünyada gezinirken dikkat etmesi gereken yeni korsanlık türlerine sahte siteler de eklenmiş oldu.

İnternet korsanları Google’ın da sahtesini yaptı
4.9 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.