Galaxy Note 7 İçin Sayılı Günler Kaldı!

Samsung’un Note serisi hızla çoğalıyor. Merakla beklenen Galaxy Note 7 akıllı telefon yola çıkmış geliyor!

Samsung’un Note 6 yerine Note 7 olarak piyasaya süreceği yeni telefonun tanıtım tarihi belli oldu! Aksilik olmazsa Samsung’un 2 Ağustos Salı günü Newyork’ta Note 7’yi tanıtacağı bilinmektedir.

Samsung kavisli ekran modelini Note serisinde kullanmayı bırakmıştı ancak kavisli ekranı Note 7’de görme ihtimalimiz var!

Samsung ‘un bir davetiyesinde bulunan “The next edge is just around the corner” yazısı Note 7’nin kavisli olup olmayacağı sorusunu akıllara getiriyor. Davetiyede bulunan yazıya bakılırsa Note 7’nin kavisli olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Ayrıca kavisli ekran için yeni yazılımsal özelliklerin bulunduğu söylentileri de etrafta dolaşmaktadır. Samsung’un Note 7 ve Note 7 Edge olarak iki farklı yeni telefonla da karşımıza çıkma ihtimali var. Ancak net cevabı 2 Ağustos salı günü göreceğiz.

Bunların yanı sıra Note 7’nin beklenen özellikleri:

  • 8 inçlik 2K Super Amoled Ekran
  • 1440×2560 piksel çözünürlüklü ekran
  • 12 MP çözünürlüklü kamera
  • 6GB
  • İris tarayıcı (Göz tarama özelliği)
  • 3600mAh kapasiteli batarya

galaxy-note7

Samsung’un geçtiğimiz dönemde ürettiği Note 5’in, piyasaya sürüldüğünde ilk üç ay içerisinde yaklaşık 5 milyon adet satıldığı tespit edilmişti. Geçen aylarda çıkardığı S7 serisi de ilk ayda 10 milyon adet satarak iyi bir çıkış sağlamıştı. Bunların üzerine Note 7’nin daha başarılı olacağına ve daha çok satılacağına garanti veren firma ilk olarak 5 milyon adet üreterek satışa başlayacak. Bu 5 milyon adetin 2.5 milyonunu temmuz ayında, geri kalan 2.5 milyonunu ise Ağustos ayında üretecekler. Yani ilk hedefleri 5 milyon satış olacak. İlk hedefi 5 milyon satış olan Note 7 için heyecan artıyor, beklentiler daha da yükseliyor ve muazzam bir telefon bizi bekliyor gibi gözüküyor.

Note serisine bir yenisini ekleyen Samsung Note 6 yerine Note 7’yi tercih etmesinin sebebi birkaç ay önce çıkardığı Galaxy S7 ile S7 Edge ile uyum sağlamasıdır.

Samsung Galaxy Note 7’nin fiyatı 3000 lirayı aşacağı tahmin ediliyor.

Galaxy Note 7 İçin Sayılı Günler Kaldı!
4.7 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.