Fotoğraflarda Nasıl Güzel Çıkabilirim? Nasıl Fotojenik Olurum?

Bazı insanlar güzel olmasalar bile fotoğraflarda güzel çıkar. Eğer siz de fotoğraflarda kötü çıktığınızı düşünüyorsanız bu yazımız sizler için! Peki fotoğraflarda nasıl güzel çıkarım? Fotojenik olmak için ne yapmam lazım? İşte cevaplar…

Fotoğraf Çekiminde Rahat Olunmalıdır.
Fotoğraf çekimlerinde ilk olarak rahat olmanız gerekmektedir. Çünkü kendinizi kasarak poz vermeye kalkışırsanız hem yapmacık olur hem kötü çıkarsınız. Rahat olmanız içinde moralinizin yerinde olması gerekir.

Fotoğraf Çekiminde Haberim Yokmuş Gibi Çek!
Evet poz verirken doğal olunmalıdır. Habersiz yapılan çekimler her zaman doğal ve güzel sonuçlar alınmıştır. En azından haberiniz yokmuş gibi poz vermelisiniz ama normalde habersiz olan çekimler daha güzel tabii ki!

Fotoğraf Çekiminde Giyim, Aaç, Makyaj Uyumuna Dikkat!
Giyiminideki renk uyumu ile kıyafetinize göre yaptığınız saç stili ve makyaj uyumu da oldukça önem arz etmektedir. Sizi basık, kısa veya tombul gösterecek kıyafetler seçmemelisiniz. Bol ve düşük bel giyinmektense dar ve yüksek bel giymelisiniz. Böylece uzun ve zayıf görünüm elde edeceksiniz. Ayrıca çok abes elbiselerle fotoğraf çekinmekten kaçının. Şuan moda olarak tabir ettiğimiz kıyafetler, bir kaç yıl sonra beğenmeyeceğini ve dalga geçilebilecek kıyafetler grubuna girebilmektedir. Makyaj’da ise uygun fondöten seçmelisiniz. Yoksa fotoğraflarınızda kötü sonıçlarla karşılaşabilirsiniz. Rimel çekmek bakışlarınıza anlam kazandıracaktır. Daha güzel çıkmanızı sağlayacaktır. Kaşlarınız eğer inceyse hafif kaş kalemi ile kalınlaştırabilir doğal görünüm verebilirsiniz.

Fotoğraf Çekiminde Arka Fon ve Manzaraya’da Dikkat Edilmelidir.
Arka fon beyaz olursa fotoğrafta güzel çıkmak kaçınılmaz olur. Fakat pembe, turuncu, sarı tonları kötü çıkmanızı sağlayabilir. Arka fon, kıyafet ile aynı tonlarda olmamalıdır. Manzaralı fotoğraf çekmek de gayet güzel çıkmanızı sağlayacaktır. Manzaranın uyumu ve güzelliği fotoğrafı daha da güzelleştirecektir.

Fotoğraf Çekiminde İnternette Gördüğünüz Her Poz Sizi Rezil Edebilir.
İnternet ortamında görmüş olduğunuz fotoğrafları uygulamanız için mekanınızı ve kıyafetinizi göz ardı etmemelisiniz. Örneğin kırmızı halıda çekilmiş sırt dekolteli arkaya dönük verilen pozu vermeniz için yine sırt dekolteli kıyafet giymeniz gerekirken bulunduğunuz ortamda gösterişli olmalıdır. Siz en iyisi başta söylediğim gibi doğal olun!

Fotoğraf Çekiminde Açıyı Yakalamak.
Bir diğer önemli konu ise açıdır. Açı yanlış ayarlandığında bütün uğraşınız boşa gidebilir. Örneğin tam tepeden çekilmiş fotoğraf sizi kısa gösterecektir. Aşağıdan çekerseniz tombul görükeceksiniz ve çeneniz gözükecektir. Bu konuda da dikkat edilmelidir.

Fotoğraf Çekiminde Işıklara Dikkat!
Işık fotoğrafın güzel ve kötü çıkmasında büyük etkenlerdendir. Doğru ışığın doğru yerden ve doğru miktarda gelmesi önemlidir. Örneğin gece klüplerinde ve bar gibi ortamlarda ışık az olduğu için fotoğraflardan kötü sonuçlar alınabilir. Işık tam tepenizden gelmemelidir. Ve en doğru ışık doğal ışıktır, unutmayınız.

Fotoğraflarda Nasıl Güzel Çıkabilirim? Nasıl Fotojenik Olurum?
4.2 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.