Facebook’ta mesajın okunduğunu nasıl anlarsınız

Facebook’ta herkesin kullandığı uygulamaların başında anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger geliyor. Facebook Messenger’da hakkında en fazla merak eden sorulardan bir tanesi ise yakın zamanda güncelleme yayınlanan mavi baloncuklar… Bu baloncuklar WhatsApp Messenger’daki mavi tick ile aynı işlevi görüyor.  Yani Facebook Messenger’da birisine mesaj gönderdiğinizde bu iletinin gidip gitmediği, karşı tarafın görüp görmediği bu mavi baloncuk ile belli anlaşılabiliyor.

Henüz daha çok yeni olduğu için Facebook Messenger kullanıcılarında kafa karışıklığına yol açan mavi baloncukların 4 farklı versiyonu bulunuyor ve mantık olarak Whatsapp ile çok büyük benzerlikleri bulunuyor.

MAVİ BALONCUK VE TİCK İŞARETİ NE ANLAMA GELİYOR?

Şimdi kısaca Facebook Messenger’ın bu mavi baloncuklarının ne işe yaradığından bahsedelim…

İlk olarak çevresi mavi için boş ve beyaz olan ikon sizin mesajı yazmanıza rağmen henüz sizin tarafınızdan gönderilemediği anlamına geliyor. Bazen bağlantı sorunları bazen de Facebook’tan kaynaklı nedenlerle bu gerçekleşebiliyor.

Mesaj sizin tarafından gönderildiğine ancak henüz karşı tarafa ulaşmadığında ise mavi çeperli çemberin ortasında mavi bir tick işareti beliriyor. Yani mesaj sizden çıktı ama karşıya gitmedi…

Mesaj sizden çıkıp, karşı taraf ulaştırıldığında ise bu kez masmavi bir dairenin içinde beyaz tick oluşuyor. Bu mavi daire içerisindeki beyaz tick mesajı görmeniz karşı tarafın mesajı okuduğu anlamına gelmiyor. Mesaj sizden çıktı karşıya ulaştı kesinliği kazanıyor. Mesajı gönderdiğiniz kişi iletinizi okursa mesajın altında küçük bir çemberde arkadaşınızın profil resmi oluşuyor.

facebookta-mesajin-okundugunu-nasil-anlarsiniz2

MESAJI OKUDUĞUNUZ ANLAŞILMASIN İSTERSENİZ?

Yalnız en büyük yanılgı burada oluşabiliyor. Bazı zamanlarda ki bu çok kez oluyor, arkadaşınız mesajı okusa da siz profil resmi yerine mavi daire ve beyaz tick ikonunu görmeye devam ediyorsunuz. Bu durumun en büyük nedenlerinden birisi ise bağlantı problemleri… Bağlantı aksadığında okunan mesaja rağmen gereken değişiklik gerçekleşmiyor.  Bu durumu mesajın sizin tarafından okunduğunu karşı taraf görsün istemezseniz lehinize çevirebilirsiniz. Onun için de size gelen mesajı açmadan önce internet bağlantınızı kapatın. Sonrasında mesajı okuyun. Bağlantı olmadığı için bu güncelleme karşıya gitmeyecek ve sizin mesajı okuduğunuz bu ikonlar aracılığı ile anlaşılamayacaktır.

Facebook’ta mesajın okunduğunu nasıl anlarsınız
4.8 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorumlar

  1. Avatar

    Arkadaşlar messengerdan facede ekli olmayan bir arkadaşa mesaj atıyorum giden mesaj yanında yuvarlak içi boş daire içinde tik var yani sanırım gönderildi anlamında. Ancak sorum şu ki messenger ana sayfasında kişinin karşısında geri ok işareti var ne demek olduğunu bilen var mı mesaj gitti mi geri mi geldi hata mı var anlamadım lütfen bilen bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim geri ok yarım kuyruk kısmı biraz aşağıya kıvrık ne anlama geliyor Teşekkürler

    Yanıtla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.