Facebook’ta çalışmak isteyenler için müjde!

Herkesin temel çalışma amacı para olmasına karşın, her zaman çalıştığımız işten keyif almayı da isteriz. Çalışırken huzurlu ve rahat olacağımız işin yanı sıra çağımızın şartlarına ayak uydurmuş hatta geleceği planlayan bir şirketin parçası olmak ise bambaşka bir keyif…

Yıllardır haberleri yapılan ve birçoğu ABD ve Avrupa merkezli şirketlerin çalışma şartları da sıralandıkça herkes için bu şirketlerde çalışmak bir hayal halini alıyor. Google, Facebook, Amazon, Twitter, Youtube, Apple gibi birçoğu teknoloji ve internet devi olan bu şirketlerde çalışmak için hangi şartlar gerektiğine dair soru işaretleri ise her zaman aklımızın bir köşesinde yanıtlanmayı bekler durur!

Hayalini kurduğunuz dev şirketlerde çalışabilirsiniz!

Öncelikli olarak çalışanlarının tamamının hayal gücüne ve yaratıcılığa sahip olması gereken bu şirketlerde ağırlıklı olarak yazılım bilgisine sahip mühendisler yer alıyor. Sadece yazılım bilgisi değil, aynı zaman yaratıcı bir zekaya, ileri görüşlü bir karaktere sahip olmanız gerekiyor ki, bu şirketlerin geleceği planlama vizyonunun bir parçası olabilin!

Facebook üst düzey yöneticisinden çağrı var

Facebook tüm tasarım programlarının başında bulunan baş direktör olan Michelle Morrison, Facebook’ta çalışmak isteyenleri umutlandıracak türden açıklamalar yaptı. Türk medyasına demeç veren Morrison, Facebook’ta çalışmak isteyen herkesin başvurması gerektiğini aktardığı konuşmasında, işe giriş süreçlerinin sanıldığı kadar zor süreçler olmadığını ifade etti. Dünyanın her bir köşesine ulaşması nedeniyle birçok ülkede popüler olan Facebook’ta çalışmak isteyen insanların sayısının fazla olması ise en büyük handikap olarak göze çarpıyor.

Sosyal değerlere katkı yapan çalışma arkadaşları arıyorlar

Facebook’ta çalışmak için ipuçlarını da veren Morrison, en önemli kurallarının insanların olduğu gibi davranmaları, dürüst ve açık sözlü olmaları olduğunu söyledi. Yüz milyonlarca üyesi ile dünyanın en büyük sosyal ağına sahip olan Facebook’un çalışanlarından bir diğer büyük beklentisi ise tüm insanlığı sosyal değerlerine katku yapacak yetenekler ve karaktere sahip olmaları…

Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.