Emeklilere promosyon ödeme tarihi açıklandı

Emeklilere promosyonda kritik bir gelişme yaşandı. Şu anda en fazla emekli maaşını bünyesinde bulunduran banka olan Ziraat Bankası, kendisinden emekli maaşı almayı kabul eden emeklilere ödemeyi önümüzdeki mart, nisan ve mayıs ayında yapacağını açıkladı.

Ziraat Bankası’ndan yapılan resmi açıklamaya göre, kimlik numarasının son numarası 0 veya 2 olan emekliler mart ayında, 4 ya da 6 ile bitenler nisan ayında, 8 ile bitenlere ise mayıs ayında promosyon ödemesi yapılacak.

Promosyon tutarları ise 1000 TL emekli maaşı alanlar için 300 lira, 1.000 TL ile 2.000 TL arasında emekle maaşı alanlar için 375 TL, 2.000 TL’den fazla emekli maaşı alanlar için ise 450 lira ödenecek. Yapılan ödemelerin 3 yıllık olduğu ve peşin ödeneceği notu düşüldü.

Ziraat Bankası tüm altyapıyı hazırladı

Emekliye promosyon ödemesi kesinleştiğinden bu yana tüm adımları hızlı bir şekilde atan Ziraat Bankası, 20 Şubat tarihinde yaptığı açıklama ile fiili olarak emeklilere promosyon ödenmesi konusunda son adımı atmıştı. 20 Şubat tarihinden itibaren teknik altyapı üzerinde çalışmalarını tamamlayan Ziraat Bankası, tüm sistem ve kanallarını 400 binden fazla emekli için promosyon ödemesi için uygun hale getirdi.

Ziraat Bankası’nın sunduğu hizmetler arasında çağrı merkezi üzerinden ve internet bankacılığı aracılığıyla taahhütname imkanı verirken, bin 800’den fazla şube ve 7 bini aşan ATM’lere emeklilere promosyon ödemesi için hizmet verecek.

İlk adımları atan hep Ziraat Bankası oldu

Yıllardır süren ve milyonlarca emeklinin sabırla beklediği emekli maaşlarına promosyon ödenmesi konusunda bankalar ile sosyal güvenlik kurumu 2016 yılının son aylarında kesin olarak anlaşmaya varmıştı. Adım adım ilerleyen ve emekliler adına mutlu sonla noktalanan promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair ilk bilgi Ziraat Bankası’ndan geldi.

Kamu bankası olarak emeklilere promosyon ödenmesine giden süreçte hep ilk adımı atan banka olan Ziraat Bankası, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilk protokol yapan banka olarak tarihe geçmişti. Banka şimdide emeklilere ödeyeceği promosyonun tarihini ilk açıklayan banka oldu. Ziraat Bankası’nın hamlesinin ardından diğer özel sermayeli bankaların da önümüzdeki günlerde ödeme planını ve kesin tutarları açıklaması bekleniyor.

loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.