Dünyaca ünlü öğrenci yaz kampı başlıyor

Amerika’da çocuklar için oldukça önemli bir faaliyet olan yaz kampı düzenliyor. İsmi Engineering For Kids (EFK) olan bu kampın amacı çocukların zihinsel gelişimlerine faydalı olabilmek. Bu noktada dünya genelinde 150’den fazla yerde hizmet verecek.

Bu kamp 5-12 yaş arası tüm çocukları kapsam altına alıyor. Bilimsel aktivitelerin dışında öğrenciler isterlerse seramik, yaratıcı drama ve resim içeren STEM eğitimini ve sanat birleşimi olan STEAM özel programına da katılım gerçekleştirebilecek.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENECEK

EngineeringFor Kids (EFK) yaz kampı 20 Haziran’da başladı. Bitişi 26 Ağustos tarihinde olacak. Bu yaz kampında çocuklar farklı eğitimler alacak. Bu eğitimler arasında kimya, uzay ve havacılık, makine, inşaat gibi mühendislik bölümleri bulunuyor. Bu sayede çocuklar hem öğrenecek hem de eğlenceli zaman geçirecek.

Çocuklar bu eğitimlerde ‘neden’ sorusuna cevap bulurken, yaşıtlarıyla da eğlenecek. Bu eğitici yaz kampı çocukların eğlenerek öğrenmelerinin yanı sıra sosyalleşmelerine de fırsat sunuyor. Engineering For Kids (EFK) yaz kampı farklı zaman aralıklarında gerçekleştiriliyor. Pek çok aileye hitap etmesi ve katılım sağlayabilmeleri açısından 3 farklı zamanda düzenleniyor. Kampın ilk dönemi 20 Haziran’da başladı ve 3 Temmuz’da da bitecek. İkinci dönemi 11 Temmuz’da başlayacak ve 29 Temmuz’da sona erecek. Üçüncü dönem ise 1 Ağustos’ta başlayacak ve 26 Ağustos’ta bitecek. Her dönemde haftalar görüldüğü üzere farklılaşıyor. İlk dönem iki hafta, ikinci dönem üç hafta ve dördüncü dönem de 4 hafta sürüyor.

Kayıt yaptıracaklar için iki saat dilimi sunuluyor. Biri sabah biri akşam olmak üzere kampta eğitim görecek çocuklar,günlük programa hak kazanıyor. Gün içerisinde deney, beslenme, bilim oyunu ve eğlence aktivitesi içeren keyifli ve eğitici zaman geçirecekler.

HEM BİLİM HEM SANAT ÖĞRENİLİYOR

Aktivitelerde roket yapılırken, köprüler tasarlanıyor,mancınık üretilirken kimya deneyleri gerçekleştiriliyor. Pek çok deney gerçekleştirecek olan çocuklar ayrıca seramik, yaratıcı drama ve resimden meydana gelen STEAM isimli programa katılacaklar ve sanat eğitimi alacaklar. Eğitimlerin gün ve saatleri de belirtildi. Çocuklar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere, 17.30-18.30 saatleri arasında eğitimlerden faydalanacak.

loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.