Detoks yapmayı unutmayın!

Vücuttaki zararlı toksinleri atabilmek için detoks yapmak şart. Sadece 1 gün yapılan detoks bile oldukça işe yarıyor, vücudunuzu yenilerken daha zinde olmanızı sağlıyor.

Özellikle mevsim geçişlerinde vücut detoksa daha fazla ihtiyaç duyuyor. Vücuttaki yorgunluğu atarak enerji veren bu yöntem kahve ve çay tiryakisi olan kişiler için zorlayıcı olabiliyor. Yine de buna dayanmak ve haftada 1 kere olmak üzere detoks yapmak vücudu zararlı maddelerden arındırarak sağlıklı olmanızı sağlıyor.

HAFTADA 1 KEZ DETOKS YAPILMALI

Sadece haftada 1 kez yapılacak detoks yeterli oluyor. Bunun için o 1 gün içerisinde çay ve kahve tüketmemek gerekiyor. Yeşil yapraklı sebzeler, sebze suları ve bol bol su içmek sindirim sisteminin de sağlıklı olmasını kolaylaştırıyor. Detoks yaptığınız günün dışındaki zamanlar sağlıksız ve düzensiz beslenmek aradaki farkı görmenizi sağlıyor. Enerji olarak da bunu anlayabilmenize kolay olacaktır.

DETOKS ÇAYI TÜKETİN

Detoks çayı bu noktada oldukça önem taşıyor. Özellikle tüketmeniz gereken bu çay oldukça kolay hazırlanıyor ve midenizi rahatlatmanızı sağlıyor. Bir adet yeşil elmanın kabuğu, bir mate yaprağı ve biraz da ıhlamuru kaynattıktan sonra tarçın çubuğu da ekleyerek doğal bir tatlandırıcı elde edebilirsiniz. Bu çaya beslenmenizde yer vererek vücudunuzdaki ödemin ve zararlıların atılmasını sağlarken iyi kolestrolü de arttırmış olursunuz.

Detoksun yanında muz ve yulaf ezmesi bir kasede süt ile karıştırılarak tüketilebilir. Bu sayede tokluk sağlanırken hem de lifli, besleyici bir ara öğün yapmış olursunuz. Vücuttaki toksinleri artmak için C vitamini de oldukça önem taşıyor. Bu nedenle portakal, limon, mandalina gibi meyvelerin tüketilmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca vücuttaki ödemi atabilmek için rezene, melisa ve papatya çayı içmeyi de tercih edebilir, bu sayede midenizi de rahatlatabilirsiniz.

DETOKSUN YANINDA EGZERSİZ DE YAPIN

Detoks yaptığınız gün bol su içmek ve hareket etmek de büyük önem taşıyor. Günde en az 3 litre su içmek zaten gerekiyor. Bu sayede toksinlerin kolay atılması da sağlanırken, kilo vermeye de yardımcı oluyor. Ayrıca detoks çayının yanında egzersiz yapmak da işinizi kolaylaştırıyor. Bedenen sizi rahatlatacağı gibi ruhen de keyifli olmanızı sağlıyor.

Detoks yapmayı unutmayın!
4.8 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.