Burun estetiklerinde selfie etkisi!

Hayatımıza akıllı telefonların girmesi ile giderek yaygınlaşan selfie (özçekim) çılgınlığı yaşam şeklimizi değiştirecek kadar güçlü bir hal aldı. Herkesin cebinde bulunan akıllı telefonlar ve sosyal medyanın güçlenmesi ile selfie internet dünyasının en popüler öğeleri arasındaki yerini almış durumda…

Selfie çekerken kaza yapanlar, düşüp yaralananlar hatta hayatını kaybeden insanların haberlerine çoktan alıştık bile. Fakat selfie konusunda ilginç bir açıklama estetik cerrahlarından geldi. Kulak Burun Boğaz (KBB) Op. Dr. Önder Akdeniz, selfie çılgınlığı nedeniyle kendilerine gelen hasta sayısının eskiye oranla belirgin bir artış kaydettiğini belirtti.

SELFİE ÇEKERKEN BURUN UCU SORUNLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Selfie çekerken en yaygın pozlardan biri olan sağ ve sol çaprazdan kendilerini fotoğraflayan kadınların bu konuda en çok odaklandığı konuların başında burun ucu geliyor. kendilerine burun estetiği için gelenlerin büyük bir çoğunluğunun burun ucu küçültmesi talep ettiğini belirten Akdeniz, “Rinoplasi” olarak bilinen yöntem sayesinde basit operasyonlar ile burundaki gerek işlevsel gerekse de estetik açıdan sorunların üstesinden geldiklerini söyledi. Rinoplasti sayesinde burundaki şekil bozukluklarını ve var olan problemler giderilebiliyor ve burnun yüz hatları ile daha uyumlu hale getirilmesi sağlanıyor.

Yöntem sayesinde hastaların çok daha hızlı iyileştikleri ve yüzde morarma, şişlik (ödem) gibi sorunların da en aza indiğini söyleyen Akdeniz, burun başta olmak üzere estetik operasyonların çok hassas müdahaleler olduğunu dokuya zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirildiğinin altını çizdi.  Estetik operasyonların kişiye özel tekniklerı gerektirdiğini vurgulayan uzmanlar güzel bir burnun kişilerin yüz şekline ve boyutlarına  uyumlu olması gerektiğini belirtiyor.

rinoplasti-nedir

Rinoplasti nedir?

Rinoplasti yani burun estetiği, burun kemik ve kıkırdağının cerrahi müdahale ile yeniden şekillendirilmesi operasyonudur. Genellikle estetik operasyon olarak bilinmesine karşın burnun fonksiyonlarını daha sağlıklı olarak yerine getirebilmesi ve nefes kalitesinin artırılması açısından da çok önemli bir operasyondur. Cerrahi müdahale sırasında burunda gözle görülmeyen alanlarda yapılan kesilerden burun kemik ve kıkırdaklar çıkarılarak yüz hatlarına uygun olarak şekillendirilir.

Burun estetiklerinde selfie etkisi!
4.9 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.