Zayıf İnsanlar Nasıl Giyinmelidir? Giyimde Nelere Dikkat Etmelidir?

Kilo, bayan için çok önemlidir. Sağlık bir yana bir bayanın güzellik anlayışında önemli bir noktadır. Çoğu insan zayıflığı avantaj görürler fakat hiç de öyle değildir. Aşırı kilo giyimde sıkıntı yaratırken aşırı zayıflıkta giyimde sıkıntı yaratır. Peki zayıf kişiler nasıl giyinmelidir? Nelere dikkat etmelidir?
Bol kıyafetlerden uzak durun.
Öncelikle ortada insanlar tarafından uydurulan büyük bir yanlış var; Bol kıyafet’in kilolu göstermesi! Böyle bir durum söz konusu değildir. Bol kıyafet kilolu göstermez. Kiloluların kilosunu belli etmez pek fakat zayıf kişilerin kilosunu gösterir. Ve berbat görüntü ortaya çıkar. Zayıf kişi bol giyindiği takdirde kıyafetle bütünleşemez. İçinde kaybolur, taşıyamaz. Biraz daha dar kıyafetler seçmelidir. Dar derken, vücuduna oturan kıyafetler. Çok dar da giyinmemelidir. Kıyafet vücudun zayıflığını net olarak ortaya çıkarmamalıdır.
Siyahtan uzak durun.
Bildiğiniz gibi siyah ve koyu renk tonları kişiyi zayıf ve uzun gösterir. Eğer koyu renk giyinirseniz daha zayıf görünerek kötü bir görüntü ortaya çıkarmış olacaksınız. Açık renk tonları seçmelisiniz. Siyahı hayatınızdan tamamen çıkartın.
Peplum parçalar sizin için!
Peplum kıyafetler mutlaka elinizin altında olmalıdır. Zayıf kişilerin vücudu genelde şekilsiz ve düz olduğundan bu tarz kıyafetler özellikle bele oturup sonra genişleyen ve pileli kıyafetler vücuttaki şekilsizliği saklar ve hacim sağlar. Kalçanızı kapatacak şekilde de giyinmek sizin için avantajdır.
Aksesuar kullanmayı ihmal etmeyin.
Mutlaka aksesuar kullanmalısınız. Örneğin çok büyük olmayacak şekilde kolye ve küpeler size yakışacaktır. Şapka da size yakışacak bir aksesuardır. Yalnız gözlük seçiminde dikkatli olmalısınız.
Kış mevsimi zayıflar için bir avantajdır.
Kış aylarında zayıf kişiler üst üste giyinerek kilosunu saklayabilir. Örneğin bir gömleğin üzerine kazak giyebilir, kilosunu saklarken güzel ve doğal bir görünüm kazanabilir.

loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.