Vazelin Kullanım Alanları

Vazelin Kullanım Alanları

Büyükanneleriniz bile bu eski kozmetik ürüne aşina olabilir. Vazelin bir hayat kurtarıcı olmuştur. Güzellik ve makyaj için en iyi hizmeti sunmuş bir kozmetik ürünüdür. Ancak günümüzde vazelinin önemi biraz azalmıştır. Vazelinin bir çok kullanım alanı vardır. Oldukça etkili olan vazelinin kullanım alanları hakkında bilmediğiniz bilgileri paylaşacağız.

Vazelin ile Bebek Saçları: Bebeğiniz varsa saçlarını kolayca sağlıklı şekilde vazelin ile şekil verebilirsiniz.

Vazelin ile Vurgulamak: Eğer yanağınızı veya herhangi bir kemiğinizi vurgulamak istiyorsanız, vazelin uygulayabilirsiniz.

Vazelin ile Makyaj Temizlemek: Vazelin ile kolayca makyajınızı temizleyebilirsiniz. Vazelin doğal bir makyaj temizleyicisidir. Pamuk ile uygulayın. Vazelin rujunuzu çok rahat şekilde temizlerken aynı zamanda dudaklarınızı nemlendirir.

Vazelin ile Dudak Balsamı: Vazelin ile hindistan cevizi yağı karıştırarak kendi dudak kreminizi elde edebilirsiniz. Ardından dondurun. Hem etkili hem de doğal dudak balsamı için vazelin mükemmel bir tercihtir.

Vazelin ile Nemlendirici: Vazelinin nemlendirici özelliği vardır. Özellikle dövme yapan kişilerde cilt kuruması oluşur ve soyulmaya başlar. Bu tedavi için cildi nemli tutmak gerekir.

Vazelin ile Siyah Noktalar: Vazelin ile bir tutam tarçını karıştırın. Nazikçe siyah noktaların bulunduğu bölgelere ovalayarak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Siyah noktalar yok olacaktır.

Vazelin ile Doğal Maskara: Vazelin kirpiklerinizi yumuşatır, doğal bir görünüm verir ve aynı zamanda parlaklık ekler. Eski bir maskara fırçasını alın ve vazeline batırarak kirpiklerinize uygulayın.

Vazelin ile Dudak Bakımı: Vazelin dudak kuruması, dudak çatlamasını yok eder. Bunun için sadece vazelini le dudaklarınızı ovalayın.

Vazelin ile Kalıcı Koku: Parfümlerinizin kokusunun gitmesini istemiyorsanız, uzun süre kokunuzun kalmasını istiyorsanız parfüm sıkmadan önce parfüm sıkacağınız bölgelere vazelin uygulayın.

Vazelin ile Saç Boyası: Saç boyasından sonra saç etrafında ince bir tabaka saç boyası kalabilir. Vazelin ile bundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Vazelin ile Küpe Kullanımı: Hassas kulaklarınız olabilir. Küpe takarken zorlanma yaşayabilirsiniz. Bunun için önce vazelin uygulayın. Ardıdan kolayca küpenizi takabilirsiniz.

Vazelin ile Oje Şişesi: Oje şişenizin kapağa yapışıyor ve kolay açılmıyorsa oje kapağı etrafına vazelin uygulayın.

Vazelin ile Oje Sürmek: Oje sürerken hata yaptıysanız vazelin ile kolayca silebilirsiniz.

Vazelin ile Kaşlara Şekil Vermek: Kaşlarınız istediğiniz gibi durmuyorsa vazelin uygulayabilirsiniz.

Vazelin Kullanım Alanları
4.1 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.