Soğuk Su İçmenin Zararları ve Yararları

Soğuk Su İçmenin Zararları ve Yararları

Soğuk su zararlıdır. Özellikle yemek yedikten hemen sonra soğuk su içmek kanser gibi tehlikeli sağlık problemlerinin oluşmasını sağlayabilir. Yağlı gıdalardan sonra soğuk su içmek yağı katılaştırır. Spekülasyon nedeniyle sindirimi yavaşlatır. Yemekten önce içilebilir. Soğuk su içmek kanser hücrelerinin meydana gelmesine neden olan mide ve bağırsakta bir çok tepkimeye neden olmaktadır.

Soğuk suyun faydaları da vardır. Örneğin egzersiz sonrası soğuk su içmek vücut ısısını düzenler ve enerji verir. Sıcak su içmek aksine enerji kaybına neden olmaktadır.

Soğuk su bazen yanlış zamanlarda tüketilir. Örneğin ateş yükseldiği zaman hafif ve ılık su tercih etmek yerine soğuk içirtilir. Ancak soğuk su titreme yaratacak ve ateşi yükseltecektir. Böylece negatif sonuçlar elde edilecektir.

Gün içerisinde tüketilmesi gereken su miktarı iki litredir. Günde iki litre su içerek sağlık sorunlarına karşı savunabilirsiniz. Yeterli su içip içmediğinizi idrarınızdan anlayabilirsiniz. Eğer idrar açık renk ise yeterince su içiliyor anlamına gelir. Aksi halde biraz koyu ise bunun anlamı susuzluktur. Vücudunuz susuz olduğunu belirttiği zaman ne olursa olsun soğuk veya sıcak bakılmaksızın su içmek gerekir. Her zaman yakınınızda su bulundurmanız gerekir.

Gerçekten sağlığımızı etkileyen yönü suyun miktarı ve suyun kalitesidir. Su yapay tatlar olmadan, doğal olmalıdır. Dilerseniz suyun içerisine nane yaprakları, limon dilimleri katılabilir.

Soğuk Su İçmenin Faydaları

Soğuk su kansere yol açsa da bazı faydaları da mevcuttur.

Kilo vermeye yardımcıdır: Bu insanlar için büyük bir soru işareti idi. Artık biliyorsunuz, soğuk su içmek zayıflatır. Vücut her zaman istikrarlı sıcaklığını korur. Soğuk su tüketmek sıcaklığı azaltır ve vücudu yeniden dengelemek için kalori kullanır. Böylece zayıflatacaktır.

Egzersizden sonra soğuk su içilmelidir: Egzersizden sonra vücut ısısı yükselir. Soğuk su içerek vücut ısısı dengelenir.

Vücudu nemlendirir: Egzersiz sonrası vücudu nemlendirmek gerekir. Soğuk su ise bunu sağlar. Kana daha çok emilir.

Sıcak yada soğuk su tüketimini arttırmak sağlık açısından çok önemlidir. Soğuk su tüketimini biraz azaltarak normal sıcaklık seviyesindeki suları tercih etmelisiniz.

Soğuk Su İçmenin Zararları ve Yararları
4.1 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorumlar

 1. Avatar
  Semanur Özel |

  Bence soğuk su içme kanser olursun tehlikeli.normal su iç faydası var zararı yok fazla icemdiği sürece ??

  Yanıtla
 2. Avatar

  Soğuk suyun kansere yol açması konusunda bilimsel bir makale var mı acaba? Yoksa yanlış bir haber mi? Araştırmasını yaptınız mı? Eğer doğruysa gerçekten önemli bir bilgi. Fakat danıştığım doktor arkadaşlarım ve internette bir kaç arama bana bunun tamamiyle yanlış olduğunu söylüyor

  Yanıtla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.