Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah noktalar cildin özellikle  yüz bölgesinin kirli görünmesine neden olan rahatsızlık verici bir sorundur. Özellikle bayanların en bilindik sorunudur. Siyah noktalar, kir, mikrop, ölü cilt hücreleri ile tıkanmış gözenekler olarak meydana gelir.

Siyah noktalar gözeneklere sıkışmış aşırı yağlardır. En yaygın olarak yanaklar ve burun üzerinde görülmektedir. İyi haber, siyah nokta ile yaşamak orunda değilsiniz. Doğru yöntemler ile siyah noktalardan kurtulmak çok kolaydır. İşte siyah noktalardan kurtulmak için etkili yöntemleri paylaşacağız.

siyah-nokta

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yüz Buharlama

Yüz buharı siyah noktaları kaldırmak için en iyi ve en hızlı yollarından biridir. Buhar ciltteki gözenekleri gevşetir ve siyah noktaları çıkarmayı sağlar. Yapmanız gereken tek şey su kaynatın ve buharı yüzünüze tutun. Yanma riskini önleme için havlu ile yapabilirsiniz. 3-5 dakika uygulamak yeterlidir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurta akı siyah noktayı önlemek için gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcıdır ve oluşan siyah noktaları yok etme konusunda oldukça etkilidir. Limon, doğal bir büzücü ve bal doğal bir antibakteriyel olduğundan yumurta beyazı ile karışım yapabilirsiniz. Yumurta akı temizler ve arındırıcıdır. Sıkı, derin şekilde gözenekleri temizler, yağı kontrol eder ve aşırı yağı ortadan kaldırır. Yalnız kısa süreli tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir. Sadece bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyu, bir yumurta akı ile karıştırın. Siyah noktalardan kurtulmanın tadını çıkartın!

Karışımı uygulamadan önce buhar uygulamak çok daha etkili ve kolay sonuç verecektir. Karışımı cilde ovalayarak dairesel hareketlerle uygulayın ve 15 dakika bekletin. Soğuk ya da ılık su ile temizleyin. Daha sonra nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Kabartma Tozu

Kabartma tozu siyah noktaları kaldırmak için çok etkili bir yöntemdir. Kirleri çıkartır, gözenekleri temizler ve ölü cilt hücrelerini kaldırır. Bir çorba kaşığı kabartma tozu ile üç çay kaşığı limon suyu ekleyin. Daha sonra bir çay kaşığı süt ve bir çay kaşığı su ekleyin. Biraz macun gibi doku elde edene kadar karıştırın. Temi parmaklarınız ile hafifçe cildi ovalayarak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Sonrasında nemlendirici uygulayabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmanın keyfini yaşayın.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Organik Bal

Organik bal siyah noktalara neden olan yabancı maddelerden cildi kurtarır, korur. Antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bal yapışkanlığı sayesinde syah noktaları kolayca çeker.

Bir çorba kaşığı organik balı yüzünüze uygulayın. İki dakika bekletin. Nazikçe cildinizi ovalayın ve siyah nokta alanlarında yakından ilgilenerek ovalamaya devam edin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yeşil Çay

Bir yeşil çay yüz maskesi kullanılarak, yüksek antioksidan içeriği sayesinde siyah noktalardan cilt arındırılmaya yardımcı olunabilir.

Üç çay kaşığı yeşil çay, bir çay kağışı kahverengi şeker ve yarım çay kaşığı limon ile bir maske oluşturun. Cilde uygulayın. 15 dakika bekletin ve sonra durulayın. Ilık su ile durulamalısınız. Siyah noktalardan kurtulacağınız etkili bir yoldur.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Çilek

Çilek siyah nokta çıkarılması için lezzetli bir meyvedir. İçerdiği asitler yağ üretimini kontrol eder ve ölü cilt hücrelerini arındırır. Bu, mevcut siyah noktayı ortadan kaldırmak için ve siyah nokta oluşmasını önlemek için yardımcıdır.

Bir çay kaşığı bal, üç olgun çilek ve yarım çay kaşığı limon suyu ile karışım oluşturun. Nazikçe dairesel hareketlerle cildinizi ovun. Yaklaşık üç dakika bekleyin ve ardından ılık su ile yıkayın.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları
4.5 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.