Saçların Sağlığı ve Hızlı Büyümesi İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanımı

Saçların Sağlığı ve Hızlı Büyümesi İçin Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanımı

Üzüm çekirdeği yağı saç büyümesini artırmak için en iyi doğal yollardan biridir. Üzüm çekirdeği yağının pişirme, kozmetik üretim ve tıbbi faydaları kullanılır.

Mutfakta üzüm çekirdeği yağı kullanmanın yanı sıra, saç problemleri tedavisi için de kullanabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı saçı nemlendirir, krem olarak oldukça etkilidir. Ayrıca aynı zamanda zayıflamış, dökülen saçlar ve kepek problemi olan saçlar için oldukça etkili bir doğal yöntemdir.

Saç büyümesi için üzüm çekirdeği yağı

Dihidrotestosteron (DHT) üretimi, saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Üzüm çekirdeği yağı bu hormonun üretimini bloke eden antioksidanlar içerir. Ayrıca, üzüm çekirdeği yağı stres hormonu ‘kortizol’ neden saç dökülmesini önlemek için saç köklerinin rahatlamya teşvik etmektedir. Eğer saç dökülmesi yaşıyorsanız, burada saç büyümesi için üzüm çekirdeği yağının nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Jojoba yağı
  • Üzüm çekirdeği yağı

Uygulanışı: Jojoba yağından bir çay kaşığı ile üzüm çekirdeği yağından bir çay kaşığını birleştirin. Kafa derisi üzerine masaj yaparak uygulayın. Başınızın etrafında bir havlu sarın ve bir gece bekletin. Sabah hafif bir şampuan ile yıkayın. Saç büyümesini teşvik etmek için haftada iki kez yapın.

Saçlar için üzüm çekirdeği yağı kullanmanın yararları nelerdir?

  • Üzüm çekirdeği yağı saçlarda yağlılık hissi bırakmaz.
  • Kokusuzdur; Bunu kullandıktan sonra kalan bir koku olmaz.
  • Nemlendirir, bölünmüş ve kırılgan saçları önler.
  • Bu uygulama saça derin rahatlatıcı tedavi sağlar.
  • Üzüm çekirdeği yağı ile kepek, kuru kafa derisi ve saç derisinin pul pul dökülmesini engelleyebilirsiniz.
  • Yağ cilt hücrelerini besler ve kan akışını teşvik eder.
  • Üzüm çekirdeği yağı saç uzatmaya doku ve lineolic asit oluşturur, E vitamini içerir.
  • Üzüm çekirdeği yağı gücü ile saç parlaklığınızı geri getirebilirsiniz.

Sağlıklı, daha güçlü ve daha cazip saçlara sahip olmak için üzüm çekirdeği yağı deneme zamanı geldi. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Farkı göreceksiniz.

Semanur DELİGÖZ
Bakırköy Kız Teknik Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümü mezunu ve Anadolu Üniversitesi 2. sınıf öğrenci olan Semanur, bilirmiydin.com interaktif haber portalında sağlık ile ilgili gelişmeleri okurları ile paylaşmaktadır. Hobi olarak ise güzellik ve aşçılık ile ilgilenmektedir.

Sağlık ve Yaşam Yazarı
E-Posta: semanur.deligoz@bilirmiydin.com

loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.