Röfle Nedir? Nasıl Yapılır? Röfle Modelleri

Bayanlar kendilerini yenilemek, iyi ve güzel hissetmek için kuaföre ihtiyaç duyarlar. Mutlu veya mutsuz zamanlarını kuaförlerde değerlendiren bayanlar en büyük değişimi saçlarında görmek ister. Kuaförlerde bayanlar tarafından en çok tercih edilen işlem ise röfledir.

Röfle Nedir?

Röfle, saçların aralarına simetrik olarak atılan renk tonlamalarına denir. Röflenin amacı güzel görünmesinin yanı sıra saç rengini yumuşatmaktır. Röflede en fazla 6 renk tonu kullanılır. Röfle gölge, palet, balyaj, meç ve röflenin kendisi olarak beşe ayrılır. Saça doğal, ışıltılı ve güzel bir görünüm kazandırarak hacimli görünmesini sağlar. Genelde esmer bayanların saç tonunu yumuşatmak için uyguladığı bir işlem olsa da kumral ve beyaz tenlilere de yakışmaktadır.

Beautiful girl with style

Röfle Nasıl Yapılır?

 • Röfle yaptırmak isteyen bayanlar kuaföre gitmek yerine evde kendisi uygulayabilir. Bu şekilde daha kolay ve daha ucuz olacaktır. Röflenin nasıl yapılacağını anlatalım.
 • Öncelikle doğru rengi seçmelisiniz. Röflede 6 renk kullanılabilse de en doğrusu iki renk tonu kullanmaktır. Saçın renginizin tonlarına yakın olmalıdır. Çok farklı bir renk seçerseniz sert bir görünüm oluşur. Unutmayın, röfle saçınızın rengini yumuşatmak için yapılan bir işlemdir.
 • Röfleye başlamadan önce cildinizi ve giysilerinizi korumalısınız. Omuzlarınıza havlu koymalısınız. Eldiven giymelisiniz ve bu işlemleri banyoda yapmalısınız.
 • Röfle setinin ürünleri biraz karışık görünse de ürünleri inceleyip talimatlarını okuyarak çözebilirsiniz.
 • Saçlarınızı dört kısma ayırın. Ancak 12 kısma ayırmak uzun sürse de daha iyi ve rahat olacaktır. Saçlarınızın birbirine karışmaması için lastik tokalar ile bağlayın.
 • Şimdi ise ayırdığımız saç parçalarını boyamak için renkleri karıştırarak işleme geçebiliriz. Her zaman alt kısımdaki saçlardan başlamak en doğrusudur. Saçları boyarken köklerine uygulamamalısınız. Saçlarınızı röfle setindeki fırça yardımı ile boyarken zebra şerit şeklinde boyanacak, ince çizgiler oluşacaktır.
 • Röfle seti içerisinde bone bulunmaktadır. Tüm saçlarınıza uyguladıktan sonra bone ile saçlarınızı sarmalısınız. Ancak saçlarınız uzun ise folyo kullanabilirsiniz. Yaklaşık bir saat boyunca bu şekilde beklemelisiniz.
 • Bir saat sonra saçlarınızı yıkayın. Özel saç kremi de uygulanabilir. Çünkü saçların nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Saçlarınızda boya kalıntısı olmamasına dikkat edin ve iyice durulayın.
 • Saçlarınız ıslakken boyanın gerçek görünümünü anlayamazsınız. Bunun için saçlarınızı fön makinesi ise kurutmalısınız.

Doğal Yöntemler ile Röfle Yapmak Mümkün Müdür?

Röfle için doğal yöntemler uygulanabilir ancak aynı etkiyi vermez. Doğal yöntemlerden bazılarını size aktaralım.

Limon Kullanımı: Limon suyu doğal ağartıcı özelliğe sahiptir. Saçların rengini açar. Küçük bir kase içerisine 3 adet limonun suyunu sıkın. Fırça veya parmaklarınız ile kökten uca saçlarınıza uygulayın. Yarım saat boyunca güneşin altında bekleyin, saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Papatya Çayı Kullanımı: Eğer esmerseniz ve saçlarınızın aralarında çok fazla açık bir ton istemiyorsanız papatya çayı size göre! Papatya çayı demleyin ve soğumasını bekleyin. Saçınıza uygulayın ve güneşin altında bekleyin.

Tebeşir Kullanımı: Geçici olarak bir renk tonu istiyorsanız tebeşir uygulayabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolaydır ve yıkama ile renk gidecektir.

Röfleli Saç Modelleri

Farklı saç renklerine göre yapılan röfleli saç modellerini inceleyebilirsiniz.

rofleli-saclar2 rofleli-saclar3

LAS VEGAS, NV - SEPTEMBER 24: Actress/singer Jennifer Lopez arrives for an evening at the Pure Nightclub at Caesars Palace on September 24, 2011 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Steven Lawton/FilmMagic)

arrives at the 60th Primetime Emmy Awards held at Nokia Theatre on September 21, 2008 in Los Angeles, California.

rofleli-saclar6 rofleli-saclar7 rofleli-saclar

Röfle Nedir? Nasıl Yapılır? Röfle Modelleri
4.5 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorumlar

 1. Avatar

  Röfleden vazgeçemediğim için saclarim gitti. Şu an mega keratin botox uyguluyorum. Super toparladı. Keşke daha önce bilseydim.

  Yanıtla
 2. Avatar

  Ay bu röfle merakım saçlarımı mahvediyordu ya sonunda patentli keratin kullanarak düzelttim şimdi de işlemerden korumak için kullanıyorum bazı ürünlerini.

  Yanıtla
 3. Avatar

  benimde saçlarımı mahvetmişti röfle ama saçlarıma intense saf keratin yükleyerek onarmıştım halen devamlı kullanıyorum tavsiye ederim

  Yanıtla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.