Ciltten Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Ciltten SBoyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Saç boyamanın bir sonucu olarak ciltte saç boyası lekeleri kalabilir. Eğer çok hızlı bir şekilde hareket ederseniz hemen ıslak bir bez ile silebilirsiniz ancak o an silmediğiniz takdir de boyanın kuruması ve deriye nüfuz etmesi nedeniyle çıkması zorlaşacaktır. Endişe etmeyin, saç boyası lekelerinden kurtulmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

kabartma-tozu

  • Ciltten Saç Boyası Lekesini Çıkarmak İçin Kabartma Tozu ve Sıvı Deterjan Kullanımı: Giysiler gibi deterjanlar ciltte de aynı şekilde çalışır. Kabartma tozu ölü derileri kaldırma özelliğine sahiptir. Kabartma tozu, su ve sıvı deterjan kullanarak macun haline getirin. Karışımı boya lekesi üzerine uygulayın. Yavaşça ovalayın. Leke kaybolacaktır.

aseton

  • Ciltten Saç Boyası Lekesini Çıkarmak İçin Aseton Kullanımı: Aseton, tırnaklara kullanılan oje çıkarmak için önemli bir maddedir. Aseton, kabartma tozu ile benzerdir. Ölü derileri kaldırır. Lekeyi temizler. Pamuğa asetan dökün ve bir kaç damla su ile lekenin üzerinde tutun. Daha sonra durulayın. Yanma hissi oluşursa aseton kullanımı durdurun.

dis-macunu

  • Ciltten Saç Boyası Lekesini Çıkarmak İçin Diş Macunu Kullanımı: Bazı insanlar cilt temizliği için diş macunu uygular. Ölü deriyi yok edicidir. Diş macunu her cilt tipi için uygun değildir. Ancak yumuşak ve tahriş etmeyen bir etki sağlar. Saç boyası lekesi üzerine diş macunu sürün ve ılık su ile bir dakika sonra yıkayın. Eğer leke tam çıkmaz ise diş macunundan biraz daha uygulayabilirsiniz.

vazelin

  • Ciltten Saç Boyası Lekesini Çıkarmak İçin Vazelin Kullanımı: Vazelin, boya lekesini çıkarmak için en güvenli ev çarelerinden biridir. Vazelin koruyucu ve yumuşatıcı olarak bilinir. Cildi yumuşatır. Koruyucu bir tabaka oluşturur. Nemlendirici olarak kullanılır. Saç boyası lekesi üzerine vazelin uygulayın ve lekeyi çıkarmak için hafifçe ovalayın. Eğer leke inatçı ise, geceden vazelin sürün. Bir gece bekletin. Sabah durulayın.

Ciltten Saç Boyası Lekesini Çıkarmak İçin Ek İpuçları

  • Cilt üzerinde kalan boya için zaman çok önemlidir. Hızlı davranarak saç boyasından hemen kurtulabilirsiniz. Boya bekletilirse çıkması da zorlaşır.
  • Hepsi ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Bu yöntemler gözlere yakın uygulanmamalıdır.
  • Herhangi bir yöntem sırasında, cilt üzerinde herhangi bir yanma hissi oluşuyorsa hemen çıkarın ve bol su ile yıkayın.
Ciltten Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?
4.7 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.