Basit, Doğal ve Güzel Kokulu Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Basit, Doğal ve Güzel Kokulu Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Hem kolay, hem düşük  maliyetli ve tamamen özel olan bu karışım kıyafetlerinizi yumuşatacak ve güzel koku bırakacaktır. Kabartma tozu, en zor lekeleri bile çıkartacak güce sahiptir. Bu karışım kırılgan kumaşlara zarar vermez ve kokusu kalıcıdır.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Epsom tuzu veya deniz tuzu (2 bardak)
  • Favori uçucu yağ (30 damla)
  • Kabartma tozu (1 fincan)

Uygulanışı

İki bardak epsom tuzu veya deniz tuzu ile birlikte 20-30 damla sevdiğiniz esansiyel yağı karıştrın. Parlak ve ferahlatıcı koku oluşturacaktır. Dilerseniz limonda ekleyebilirsiniz. 1 bardak kabartma tozu karıştırılmadan önce uçucu yağ ilave edin. Hepsini tamamen karıştırın. Birlikte karıştırıldıktan sonra sıkı kapaklı bir kaba dökün. Yıkamalarda 3 yemek kaşığı kullanın.

Neden Yumuşatıcıyı Kendim Yapmalıyım?

Pek çok insan market ve pazar ürünleri alır. Ancak içerisinde oldukça zararlı maddeler mevcuttur. Marketteki yumuşatıcılar sie masum gelse de aslında hiç masum değiller. İçerdiği kimyasallar ile cildinize ve hatta kumaşlarınıza zarar verebilir. Yumuşatıcı bileşenler arasında benzil asetat (pankreas kanseri ile bağlantılı), benzil alkol (tahriş üst solunum yolu) ve kloroform (a nörotoksindir ve kanserojen) vardır. Evde yaptığınız doğal yumuşatıcı daha faydalı olacaktır. Hem kolay yapımı hemde ucuzluğu ile de size ekstradan rahatlama sağlayacaktır.

Basit, Doğal ve Güzel Kokulu Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?
4.3 Puan
Değerlendirme
loading...

İlişkili yazı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.