Apple iPhone 7 için gün sayıyor

Apple için tarihi öneme sahip iPhone modeli olan iPhone 7’nin tanıtılmasına artık saatler kaldı. Teknoloji devi Apple, 2016 yılının ilk günlerinden itibaren devam eden kötü şansını yeni ürünü iPhone 7 ile kırmayı hedefliyor.

2016 yılı içerisinde akıllı telefon sektöründeki liderliğini en büyük rakiplerinden biri olan Samsung’a kaptıran, düşen satış rakamları sonrasında ünlü yatırımcıların ellerinde Apple hisselerini satması ile bir kez daha sarsılan Apple’ın için iPhone 7 adeta bir çıkış kapısı olmuş durumda. iPhone 7 lansmanından önce geçtiğimiz mart ayının sonunda piyasaya sürdüğü iPhone SE’dan beklediği verimi alamamıştı. iPhone SE ile aynı anda tanıtımını yaptığı iPad Pro ve yeni Apple watch ise yine aynı dönemde Apple’ın toparlanması için yeterli olamadı.

COOK VE APPLE İÇİN YENİ BİR UMUT

Satışları ve karlılığı son çeyreklerde sürekli gerileyen Apple için bilanço açıklama dönemleri artık bir kabusa dönmüş durumda… Özellikle de Samsung’un yaptığı önemli ataklara cevap veremeyen Apple, çığır açan şirket olma rolünden artık tekrarlayan, sonradan gelen bir marka haline dönüşmekle eleştiriliyor. Hatta eleştirinin dozu artarak CEO Tim Cook’a kadar uzanmaya başladı. Apple’ın yaratıcısı olan Steve Jobs’un hayatını kaybetmesinin ardından dümene geçen Tim Cook, Jobs’tan kalanlarla idare etmek, hatta onları da tüketmekle itham ediliyor.

Hem Tim Cook hem de Apple için iPhone 7 serisi satışlarda ivme kazanmak ve yeniden çok karlı bir şirket haline gelmek için önemli bir fırsatı da bünyesinde barındırıyor. Ve böyle bir ortamda görücüye çıkacak olan iPhone 7, bir bakıma beklentileri de artırmış durumda…

APLLE iPHONE 4 İLE VEDALAŞMAYA HAZIRLANIYOR

Öte yandan iPhone 7 için saatleri sayan Apple, kendisine satış rekorları getiren dünyanın önde gelen iPhone modelinin en önemli ürünü iPhone 4 ile de vedalaşmaya hazırlıanıyor. Genelde piyasaya sürdüğü ürünlere 5-7 yıl arasında ömür biçen Apple için iPhone 4 defteri de kapanmak üzere.

Miadını doldurduğu açıklanan iPhone 4 için Apple tarafından sunulan desteğin 13 Eylül tarihinden itibaren sona ereceği açıklandı. 13 Eylül sonrasında iPhone 4’lere teknik hizmet verilmeyecek, donanım ve yazılım desteği sunulmayacak.

Apple iPhone 7 için gün sayıyor
4.9 Puan
Değerlendirme
Halil Yıldırım
28 Yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Bilişim sektörünü yakında takip eden Yıldırım, Teknolojiye olan yoğun ilgisinden ötürü bilirmiydin.com haber portalında teknoloji haberlerini paylaşmaktadır.
 
 
Bilim ve Teknoloji Yazarı
E-Posta: halil.yildirim@bilirmiydin.com
Cep: 0530 340 32 63
loading...

İlişkili yazı