Anadolu Üniversitesi’ne 6 bin yeni öğrenci

Gençlik, bilim ve kültür kenti olarak nitelenen Eskişehir’de yer alan Anadolu Üniversitesi dinamik, çağdaş ve yenilikçi yapısıyla yalnızca ülkemizin değil; dünyanın da en başarılı üniversiteleri arasında yer alıyor.

Birçok ilke imza atarak başarısını kanıtlayan Anadolu Üniversitesi ülkemizde örgün eğitimde en çok tercih edilen üniversitelerden biridir. Öyle ki 2016-2017 akademik yılında örgün eğitim için açılan 5 bin 994 aday öğrenci kontenjanın 5 bin 957’si doldu. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi’ni tercih eden adayların bin 511’inin üniversitelerine ilk tercihleriyle geldiğini ve kontenjanlarının neredeyse tamamının dolduğuna vurgu yaptı.

ÖĞRENCİLERİN YÜZE 78’İ DİĞER ŞEHİRLERDEN GELİYOR

2016-2017 akademik yılı öncesinde Anadolu Üniversitesi hakkında istatistiksel verileri paylaşan Gündoğan, öğrencilerinin sadece yüzde 22’sinin Eskişehir’de ikamet ettiğini belirterek bu yıl yapılan yeni kayıtların yüzde 78’inin diğer illerden eğitim amacıyla Eskişehir’e gelen öğrencilerden oluştuğunu söyledi. Gündoğan, Anadolu Üniversitesi’nin yüzde 78 oranında diğer illerden öğrenci çekmesini kaliteli eğitimi ilke etmelerinin bir sonucu olduğunu da sözlerine ekledi.

Prof.Dr. Gündoğan, Anadolu Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin çoğunlukla Anadolu Liselerinden mezun olduklarını ve bunun dikkate değer bir bilgi olduğunun altını çizdi . Gündoğan; ‘Bu yıl üniversitemize kayıt yaptıran 5bin 957 öğrencinin bin 958’i Anadolu liselerinden mezun olmuş.  Geriye kalan öğrencilerinin, 864’ü Özel Temel Liselerden mezun olurken 655’i ise resmi lise çıkışlı… Ayrıca 416 öğrencimiz Anadolu Öğretmen Liseleri’nden mezun” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLER İÇİN TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLMİŞ DURUMDA”

Anadolu Üniversitesi’nin bu kadar çok tercih edilmesinde başarısı ile birlikte üniversitenin öğrencilere sunduğu olanaklar da büyük önem arz ediyor. Üniversitenin çağdaş ve güvenli kampüsleri öğrenciler için gerekli hemen hemen tüm olanakları barındırıyor. Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sanatsal, sosyal, bilimsel vb. alanlarda da aktif rol oynamaları sağlanıyor.

Örgün eğitimin yanı sıra Anadolu Üniversitesi’nin en büyük başarılarından bir tanesi de uzaktan eğitim sistemini hayata geçirmesidir. Yalnızca uzaktan öğretim yapan öğrencilerin sayısı iki milyonun üzerindedir ve bu sistemi ile dünyada birçok kuruma örnek oluyor.

Anadolu Üniversitesi’ne 6 bin yeni öğrenci
4.9 Puan
Değerlendirme
Ahmet ÖZTÜRK
İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan Ahmet Öztürk, 31 yaşındadır. Daha çok ekonomi ve eğitim alanlarıyla yakından ilgilenen Öztürk, birikmiş bilgi ve deneyimini kurucusu olduğu bilirmiydin.com haber portalında okurları ile paylaşmaktadır.
 
 
İmtiyaz Sahibi, Ekonomi ve Eğitim Yazarı
E-Posta: ahmet.ozturk@bilirmiydin.com
İletişim: 0535 508 12 24
loading...

İlişkili yazı